Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi

   Türkiye’de kış saati uygulamasının kullanılmamasıyla ilgili olarak Microsoft, yeni bir güncelleme paketi yayınlayarak olabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesini hedefliyor.

   Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi
   Resmi Gazete’de yayınlanan bir karara göre gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Türkiye genelinde hali hazırda yapılan yaz saati uygulamasının, bu seneden itibaren sene boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı. Bundan böyle saatler geri alınmayacak  ve yaz saati uygulaması her sene boyu sürdürülecek, kış saati uygulamasından vazgeçilecek.
   Microsoft Türkiye ise Windows kullanıcılarının uygulamadan etkilenmemesi için yeni bir güncelleme yayınladı. Otomatik güncellemeleri kapatan kullanıcılar manuel olarak yükleme yapmaları gerekirken, Türkiye’nin saat dilimini UTC+2 yerine UTC+3 olarak değiştiriyor.

   Güncellemelerin geçerli olacağı işletim sistemleri:

   Windows Server 2012 R2Windows Server 2012Windows 8.1Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1) Windows 7 SP1Windows Server 2008 Service Pack 2 (SP2) Windows Vista SP2 şeklindedir

   Windows 10 güncelleştirmesi almak için en son güncelleştirmeleri yüklemek gerekiyor.
   Güncelleştirmeye başlamadan önce, 30 Ekim 2016 tarihi ve daha sonrası için oluşturulan takvim notlarında problem olmaması için Exchange On-premises ve Office 365 programı için kesinlikle güncelleştirmeleri yüklenmesi öneriyor.
   Office 365 kullanıcılarının sunucuları güncelleştirme işlemi ise devam ediyor. 30 Ekim gününe dek Türkiye’ye hizmet veren sunucular için ilk olarak güncelleştirmeler yapılmaya devam edilecek. Office güncellemesi için uygulanması gerekenler işlemlerle ilgili ayrıntılı açıklama Microsoft Türkiye resmi internet sitesinde bulunmakta.
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.