Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor!

   Teknoloji devi Microsoft bilindiği gibi pek çok kez akıllı telefon pazarında ciddi bir yer edinmek istemiş ancak bunu bir türlü başaramamıştı. Microsoft bu sefer farklı bir yol izlemeye hazırlanıyor!

   Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor!

   ABD’li teknoloji devi Microsoft akıllı telefon pazarına çok önem vermiş bu alanda pek çok kez farklı yollar denese de bir türlü Google’ın Android ve Apple’ın iOS işletim sistemiyle baş edememişti. Windows 10’un çıkışıyla birlikte Microsoft akıllı telefon alanında da yükselmeye başlamıştı. Ancak Microsoft şimdide akıllı telefon üretimi konusunda sıkıntı çekiyor.

   Lumia Projesi sonlandırıldı!

   Microsoft bu sorunu aşmış olacak ki yoluna Surface Phone devam etmeyi düşünüyor. Micorosft’un akıllı telefon alanı da markası olan Lumia’larla yoluna devam etmeyecek olması uzun zamandır konuşuluyordu. Microsoft’un yoluna Surface markası ile devam etme kararı alması Lumia projesini kesin olarak sonlandırdığı anlamına gelmişti.

   Yola Suface Phone ile devam edilecek!

   Microsoft’un gelecek yıl yani 2017 senesinde satışa çıkartmayı planladığı bu yeni akıllı telefonları 4 GB RAM ve 6 GB RAM ile birlikte gelecek. Microsoft’un daha öncelerden güçlü işlemcilere yer vermediği akıllı telefonlarında bu sefer en üst seviye olarak kabul edilen Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisine yer vereceği.

   Yeni Surface Phone’lar 2017’de geliyor!

   Microsoft’un yeni akıllı telefonlarla ilgili olarak şimdilik daha çok bilgi yok ancak 2017 senesinin akıllı telefon pazarı için oldukça hareketli geçeceği kesin.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.