Microsoft Artık Orijinal Xbox One’ları Satmayacak

   Üstün teknolojili, beklenen Xbox One X konsolu piyasaya çıkarken, Microsoft da eski nesil cihazından desteği kestiğini dile getirdi.

   Microsoft Artık Orijinal Xbox One’ları Satmayacak

   VR uyumlu ve 4K destekli bir oyun konsolu olarak ön siparişi açılan Xbox One X’in stokları kısa süre içinde tükenirken, eleştirmenlerin de beğenisini kazandı. Diğer yandan, ünlü oyun sitesi Kotaku da bir açıklama yaptı ve Microsoft’un orijinal Xbox One modeline desteği resmi olarak kestiğini duyurdu.

   Xbox One 2013’te çıkmıştı

   Microsoft aslında aylardır çeşitli indirim politikaları uygulayarak Xbox One satışlarını arttırmayı deniyordu fakat yeni model çıkınca, ‘pabucu dama atıldı’. Microsoft Store’da da ‘klasik’ Xbox One satışları kaldırılırken, şu anda eldeki modeller tüketilmeye çalışılıyor.

   Bunun yerine artık ağırlık Xbox One X’e verilecek ve dileyenler ufaltılmış model olan Xbox One S’i de satın alabilecek. Yani piyasada halâ orijinal Xbox One’ları tabii ki bulabileceğiz fakat Microsoft resmi olarak satmayacak, üretmeyecek.

   Alternatifler: Xbox One S ve Xbox One X

   Diğer yandan, Xbox One X’ten önce satışa çıkan Xbox One S de her halükârda ilk modelden iyi bir cihazdı. Xbox One S yüzde 40 daha az yer kaplarken, aynı zamanda HDR yayınları ve filmleri de destekliyordu. Kasım ayında çıkacak olan Xbox One X’te ise doğrudan 4K oyun oynatabilme özelliği var. Yani her ikisi de ilk Xbox One’a göre çok daha üstünler.

   Yani size tavsiyemiz, ilerleyen dönemlerde bir Xbox alma planınız varsa daha yeni modelleri tercih etmeniz yönünde olacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.