Microsoft Artık Band Üretmeyecek!

   Giyilebilir teknoloji konusunda Microsoft’un piyasaya sunduğu band adı verilen ürünlerin artık üretilmeyeceği belirtildi.

   Microsoft Artık Band Üretmeyecek!

   Giyilebilir teknoloji alanında Microsoft önemli hedefleri olsa da piyasada fazla pay almayı başaramadı ve sektörden çekilme kararı aldı. Bugüne kadar farklı cihazları ile piyasaya giriş yapmayı başaran bu alanda oldukça iddialı ürünleri sunan Microsoft, tüm bu yaşanan durumlara rağmen giyilebilir teknoloji alanında istediği hedeflerini tutturamadı.

   Cihazlar satıştan çekildi

   Konuyla ilgili ilk gelişme resmi internet sitesinde yaşanırken resmi internet sitesinde ürünlerinin satıştan çıktığı görüldü. Üstelik Microsoft tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklama da yapılırken açıklamada giyilebilir teknoloji ürünlerinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulan geliştirme uygulamalarının da kullanım dışı bırakıldığı ve şu an için ürünlerin tamamen durdurulduğu, geliştirilmeyeceği belirtildi.

   Piyasadan çekiliyor mu?

   Bu açıklama ile birlikte Microsoft giyilebilir teknoloji alanından çekilerek sektördeki rakiplerinin işlerini kolaylaştırdı. Öyle ki en başta Apple olmak üzere pek çok teknoloji markası giyilebilir teknoloji cihazlarına özel bir ilgi göstererek yeni tanıtımlar ile piyasaya giriş yapmıştı. Microsoft tarafından atılan bu hamlenin nasıl sonuçlanacağı ya da markanın bu alanda farklı bir projesinin olup olmadığı şu an için bilinmiyor fakat önümüzdeki dönemlerde bu konuda ciddi gelişmeler ve beklenmedik sürprizler de yaşanabilir.

   Özellikle 26 Ekim tarihinde yapılacak tanıtımı etkinliği ile birlikte Microsoft’un bu konularda da farklı ürün ve cihazlar ile piyasaya giriş yapabilmesi mümkün görünüyor. Bu açıdan su an için Microsoft’un giyilebilir teknoloji sektöründe tamamen çıktığını söylemek çok doğru olmaz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.