Microsoft 1860 çalışanını işten atıyor!

   Birçok büyük şirketin elemanlarını işten çıkarması artık normal karşılanır bir hale geldi. Özellikle son yıllarda teknoloji şirketlerinde eleman çıkarmaları tavan yapmış durumda. İşçi çıkarmalarına son olarak 1860 işçinin işine son veren Microsoft şirketinin de eklendiğini görüyoruz.

   Microsoft 1860 çalışanını işten atıyor!

   Microsoft neden elemanlarını çıkarıyor?

   Geçtiğimiz günlerde işlemci üretiminde bir numara olarak kabul edilen İntel’in şirket içinde yapılanmaya giderek 12. 000 kişiyi işten çıkaracağını duymuştuk. İntel’in arkasından bir haberde Microsoft şirketinden geldi. Akıllı telefon sektöründe Windows Phone işletim sistemi ile tutunmaya çalışan Microsoft, 2013 senesinde Nokia şirketini satın alarak Lumia adı altında Windows Phone telefonlarını üretmeye başlamış oldu. Microsoft, Nokia şirketini satın aldıktan sonra Nokia tarafından gelen 25 bin elemanın 18 binini işten çıkarmıştı.

   Maliyetlerini azaltmaya çalışan Microsoft, son olarak akıllı telefon üretimi bölümünde daraltmaya gidecek. Bu daraltma ile toplamda 1860 Microsoft çalışanı işsiz kalacak. Bu sabah Microsoft başkan yardımcısı tarafından gönderilen mail de çalışanların işine son vermeyi zor bulduklarını fakat şirketin sağlığı için gerekli olduğunu yazdığı öğrenildi. Ayrıca ilerleyen zamanlarda Microsoft’un özellikle akıllı telefon bölümünde çıkarmalara devam edeceği bilgisi yayılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.