Mercedes çevre dostu makinesiyle geliyor!

   Son zamanlarda boy göstermeye başlayan elektrikli otomobil sektöründen, Mercedes’te kendini geri tutmuyor.

   Mercedes çevre dostu makinesiyle geliyor!

   Mercedes kalitesi taşıyan elektrikli otomobiller çıkış için geri sayıma başladı

   Tüm gücünü elektrikten sağlayabilen teknoloji harikası aynı zamanda Mercedes kalitesi taşıyan elektrikli otomobiller çıkış için geri sayıma başladı. Otomobilin görücüye çıkış tarihini Ekim ayı olarak veren Mercedes, Aşkın başkenti olan Paris’te tanıtımı gerçekleştirecek. Aynı dönemlerde piyasaya çıkacak olan Tesla Model X ve Jaguar gibi güçlü rakipleri olan Mercedes’te bambaşka bir teknoloji kullanıldığı ifade ediliyor.

   1-16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Paris tabanlı Motor Show’da Mercedes’in yanı sıra geçen yıl fuara yetiştirilemeyen Skoda’nın 7 koltuklu Suv modeli de yer almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen elektrikli araçların sayısı ise, 1 Milyonu aşmış durumda. Pazarın iyice kızıştığı dönemlerde Mercedes’in de kendini geri tutması beklenemezdi elbet.
   Seri üretimine 2019 yılında başlanacağı belirtilen Mercedes Benz elektrikli otomobiller, tek dolum şarjla gidebileceği yol konusunda bu zamana kadar yapılan araçlar arasında rekor sahibi olacak gibi görünüyor. Teknoloji harikası otomobile sahip olmak ise o kadar kolay değil. Sınırlı sayıda üretimi gerçekleşecek olan Mercedes elektrikli otomobil için şimdiden siparişler alınmaya başladı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.