MediaTek Helio P90 Resmi Olarak Duyuruldu

   2019 yılının ilk aylarında farklı akıllı telefon modelleri üzerinde MediaTek Helio P90 yonga setini görebileceğiz.

   MediaTek Helio P90 Resmi Olarak Duyuruldu

   Yonga seti pazarında rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Özellikle Samsung ve Qualcomm gibi dev şirketlerin yarıştığı sektörde yeni bir ürün ortaya çıkmış durumda.

   Resmi olarak duyurulan MediaTek Helio P90 yonga seti, Cortex-A75 tabanını kullanıyor. Bir hayli güçlü olan model, amiral gemi modellerinde kullanılabilecek düzeyde performans sunuyor.

   MediaTek Helio P90 teknik özellikleri

   12 nm sürecinden geçerek üretilen Helio P90, böylelikle yüksek performans sunmasına rağmen düşük ısı yayılımı gerçekleştiriyor.

   2 adet Cortex-A75 çekirdeği ile güçlendirilen yonga seti, aynı zamanda 6 adet Cortex-A55 çekirdeğini de bünyesinde taşıyor.

   Grafik biriminde gücünü PowerVR GM 9946’dan alan model, böylelikle yüksek grafik performansı oluşturmayı başarıyor.

   Gelelim yonga setinin diğer özelliklerine.

   8GB’a kadar LPDDR4X RAM desteğine sahip olan Helio P90, UFS 2.1 depolama, 48 MP veya 24MP + 16MP çift kamera özellikleriyle geliyor.

   Maksimum 2520 x 1080 piksel ekran çözünürlüğünün alınmasını sağlayan yonga seti, güç olarak Snapdragon 845 yonga setini geride bırakıyor. Ancak Snapdragon 855’in gerisinde bir yonga seti söz konusu.

   Helio P90 yapay zeka yetenekleri ile donatılıyor

   Yonga seti için yapay zeka alanında da farklı iyileştirmeler söz konusu. APU 2.0 hızlandırıcı ve AI Fusion mimarisi gibi yapay zeka özelliklerine erişen Helio P90, işlem sırası oluşturuyor.

   Akıllı bir şekilde çalışan sistem dahilinde yapay zeka işlemlerini sıraya koyan yonga seti, bu işlemleri kendi işliyor. Ayrıca üçlü görüntü işleme birimi de söz konusu.

   Başlangıçta Blackview firması tarafından kullanılacağı belirtilen yonga setinin gelecek yıl içerisinde farklı telefonlarda yer bulacağı kaydedildi.

   Özellikle 2019 yılının ilk aylarında farklı akıllı telefon modelleri üzerinde MediaTek Helio P90 yonga setini görebileceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.