McAfee Tekrar Satılıyor

   2011 yılından bu yana Intel’in elinde bulunan McAfee, 7.7 milyar dolarlık rekor bir fiyat ile satın alınmıştı. Şimdi ise gündeme bomba gibi bir iddia atıldı. Intel, milyonlarca kişinin kullandığı güvenlik uygulaması McAfee için müşteri arıyor.

   McAfee Tekrar Satılıyor

   McAfee ve Intel ilişkileri ile ilgili geçtiğimiz dönemlerde bir de dava gündeme gelmişti. McAfee’nin kurucusu olan John McAfee, tüm haklarını Intel’e devretmiş olduğu uygulamanın isim hakkı için dava açmıştı. Antivirüs ve güvenlik uygulamaları denildiğinde akla gelen ilk programlardan olan McAfee, şok bir karar ile şimdi de satıcıya çıkarılıyor. İkinci kez satışa sunulan bu program hakkında verilen kararın nedeni ise belli olmaya başladı.

   McAfee için küçük ortak aranıyor

   Bu satış işleminin nedeni hakkında Intel’den gelen ilk açıklama, uygulamanın tamamen bağımsız bir hale getirilmek istendiği yönünde oldu. Birçok haberin hâkim olmasına karşılık ise, bu satış işleminde Intel’in %51 hisse sahibi olacağı ve kalan hisselerin de 3.1 milyar dolar karşılığında yeni ortağa satılacağı belirtildi. Intel’in satın aldığı dönemlerde birincil amaç, kendi üretmiş olduğu cihazların güvenliğini üst düzeye çıkarmaktı. Şimdi ise tamamen bağımsız bir hale gelecek olan McAfee, hem bilgisayarlar hem de birçok teknolojik ürün için birbirinden önemli güvenlik uygulamaları geliştirecektir.

   Şu an için satış işlemi resmi bir şekilde gerçekleşmedi. Fakat McAfee’nin şu an ortağı olmasına kesin gözüyle bakılan yatırım firması TPG.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.