MasterPass ile Dijital Ödeme Olanağı

   MasterCard, ilk insansı robotu Robot Pepper aracılığı ile duyurduğu uygulamayla kullanıcılarına yepyeni bir dijital ödeme deneyimi sunuyor. İşte MasterPass isimli bu uygulama hakkındaki tüm detaylar!

   MasterPass ile Dijital Ödeme Olanağı

   MasterCard’ın dijital ödeme uygulaması olan MasterPass otomotiv, elektronik, teknoloji ve moda devlerini bir araya getirerek beyaz eşyadan akıllı bilekliğe kadar birçok farklı cihaz aracılığı ile alışveriş yapmayı mümkün hale getiriyor. Projenin gelişimi sırasında ödeme sürecini kullanıcılar için çok daha güvenli, kolay ve rahat hale getiren MasterCard, büyük bir işe imza atmış gibi görünüyor.

   Firmanın Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü MasterCard Labs ve Softbank Robotics tarafından geliştirilmiş olan Robot Pepper ile beraber çalışan ilk mağaza içi ödeme uygulaması da bu şekilde hayata geçirilmiş oldu.

   İnsan duygularını tanıyarak kendini rahat bir şekilde adapte edebilen ve ilk insansı robot olma özelliği taşıyan Robot Pepper üzerine eklenen bu yepyeni uygulama sayesinde perakende sektörü için de yeni bir dönemin başladığını söylemek mümkün. Robot Pepper’ın zekâsı ile dijital ödeme uygulaması olan MasterPass’in birleşmesi sayesinde kullanıcılara self servis bir alışveriş imkânı da sunulmuş oldu. Tanıtılan bu yeni ödeme uygulaması 24-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Pepper İş Ortakları Avrupa Etkinliği kapsamında duyurulmuştu.

   Uygulamanın kullanımı

   MasterPass uygulamasını kullanmak için öncelikle kullanıcının dijital cüzdanında yer alan Pepper simgesi ile ya da robotun gösterdiği QR kodunu taratıp MasterPass hesabına ulaşması ve işlem başlatması gerekiyor. Hesaba ulaştıktan sonra ise Pepper kart sahibi olan kullanıcı özel teklifler ve aynı zamanda ürünler ile ilgili detaylı bilgiler alabiliyor. Ödeme işlemi ise Wi-Fi üzerinden MasterPass hesabına bağlantı kurularak yapılabiliyor.

   Günümüzde online alışverişlerin ve dijital ödemelerin ne kadar yaygın olduğunu düşünürsek aslında MasterCard firmasının son derece önemli be etkili bir adım attığını görebiliriz. Bu uygulama sayesinde dijital ödemenin çok daha kolay ve güvenli bir hale gelmesi mümkün. Bakalım geliştirilen bu MasterPass isimli uygulama kullanıcılar tarafından beğenilecek mi?

    

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.