MasterCard’lı Alışverişlerde Selfie ile Ödeme Yapılabilecek!

   MasterCard tarafından yapılan son açıklamalarda alışveriş ödeme yöntemlerinde oldukça önemli bir değişiklik yapılacağı ve kullanıcıların arttıkça selfie ile ödeme yapabileceği belirtildi.

   MasterCard’lı Alışverişlerde Selfie ile Ödeme Yapılabilecek!

   MasterCard ödeme sistemleri konusunda farklı teknikler üzerine çalışmalarını sürdürürken bu konuda çok önemli bir değişikliğe gidileceği duyuruldu. MasterCard tarafından yapılan resmî açıklamalarda özellikle şifre hatırlama konusunda kullanıcıların ciddi sorun yaşadığı ve milyonlarca kişinin şifre sorunu nedeniyle alışverişlerinden vazgeçtiği belirtildi. Bu tür durumların yaşanmasına önlemek isteyen MasterCard yeni bir sistem ile birlikte daha pratik bir şekilde ödeme işlemlerinin yapılmasını sağlayacak.

   Selfie ve parmak izi geliyor

   Yapılan açıklamalara göre selfie ya da parmak izi ile kimlik doğrulama ile kolay bir şekilde MasterCard ödemeleri gerçekleştirilebilecek. Bu bakımdan kullanıcıların şifreyi hatırlamasına gerek olmadan daha güvenli bir şekilde ödemelerin yapabilmesi mümkün olacak. Konuyla ilgili yapılan resmî açıklamalar sonrasında bu özelliğin ödeme sistemlerinde yeni bir dönem başlatacağı ve kullanıcıların daha kolay bir şekilde ödeme yapma imkânı elde edeceği belirtilirken yapılacak düzenlemeler başlangıçta 12 Avrupa şehrinde kullanılacak.

   Denemeler yapıldı

   Hollanda, Amerika ve Kanada’da uygulanan pilot uygulamalar ile birlikte sistemden iyi sonuçların alınması daha fazla ülkede de bu özelliğin kullanılmasını sağlayacak. Bu bakımdan İngiltere, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Macaristan, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç olmak üzere kişiler 12 farklı Avrupa ülkesinde MasterCard tarafından getirilecek bu yeni özellik kullanılmaya başlanacak. Bu ülkelerde yapılacak çalışmalar sonrasında ise herhangi bir sorunun yaşanmaması diğer pazarlarda da bu özelliğin kullanılmasını sağlayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.