Mağazalar Windows Phone’ları Elden Çıkarmaya Çalışıyorlar

   Windows Phone’ların sonu yaklaşıyor mu? Mağazalar Windows Phone telefonları elden çıkarma gayretinde gibi gözüküyor.

   Mağazalar Windows Phone’ları Elden Çıkarmaya Çalışıyorlar

   Geçtiğimiz günler de, Microsoft’un mağazalarında Windows Phone telefon stoklarını bitirmeye çalıştığına yönelik haberler gelmeye başladı. Microsoft, Windows 10 ile birlikte, telefonlarını bir bilgisayar misali geliştirdi. Fakat Microsoft, geliştirdiği Windows Phone’larda birçok problemle karşılaşıyor. Bu problemlerin başında uygulama yetersizliği geliyor. Microsoft, ne yaptıysa da geliştiricileri kendi platformuna çekemedi. Bundan dolayı uygulama sıkıntısı yaşıyor.

   Microsoft, başarıyı bir türlü yakalayamadığı Windows Phone’lardan umudu kesmiş gibi görünüyor. Öyle ki, Lumia 950 gibi, diğer modellere göre fazla tutan akıllı telefonlara rağmen, Windows Phone stoğunu tüketmek istiyor.

   Gelen bilgilere göre, başta Londra’daki Microsoft Store’lar olmak üzere birçok yerde Windows Phone ürünleri çeşitli kampanyalara tabi tutulacak ve böylelikle stoklardaki Windows Phone’lar bitirilecek.

   Yeni modellerin önü mü açılıyor?

   Yapılan diğer tahminler ise farklı yönde. Bu tahminlere göre, MicrosoftSurface ismini akıllı telefonlarına taşıyacak ve Lumia ismini tarihe gömecek. Bu yüzden yaptığı çeşitli kampanyalarla Lumia akıllı telefonların stokları bitirilmeye çalışılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.