Lumia İçin Veda Zamanı

   Nokia ve Microsoft ortaklığıyla birlikte piyasaya sunulan Windows Phone işletim sistemine sahip olan Lumia modelli cep telefonları, dünya pazarında tutunamadı.

   Lumia İçin Veda Zamanı

   Hem kullanıcıların beklentilerini karşılamayan hem de Microsoft’un istediği sonuçları alamadığı bu cihaz için, üretim durduruldu ve artık piyasalardan çekilme kararı alındı.

   Bilindiği üzere, Windows Phone cihazlar, Microsoft tarafından başarılı bir şekilde üretiliyordu. Microsoft’un cep telefonu piyasasında güçlenmek adına Nokia firmasını satın alması, yapılan çok önemli bir adımdı. Satın alma işleminin ardından, Lumia ismi ile piyasaya sürülen Windows Phone cihazlar, yapılan onca reklam ya da yenilenen özelliklerine rağmen piyasada kabul görmedi. Burada Android işletim sistemine sahip olan cihazların payı oldukça fazla.

   Stokların bitmesi için fiyatlar düşebilir

   Microsoft’un umut bağladığı bu cihaz için, milyonlarca dolar yatırım yapılmıştı. Piyasada kabul görmemesinden dolayı hem zarar eden hem de elinde binlerce model kalan Microsoft için, ilerleyen günlerde olacaklar ile ilgili birçok iddia ortaya atılıyor.

   İddialardan ilki, Lumia’nın tekrar üretilmeyeceği konusunda oluyor. Başarısızlık hesaba katıldığında, bu durum Microsoft için en doğru karar olacaktır. Diğer bir iddia ise, Microsoft’un stoklarında bulunan Lumia cep telefonlarını tamamen bitirerek, yeni projeler için hem finansman oluşturmak hem de zararını karşılayabilmek adına fiyatları düşüreceği yönündedir.

   İddialar ne yönde olursa olsun, Microsoft ve Lumia başarısızlığı herkes tarafından biliniyor. Bundan dolayı, Microsoft ya yeni modelli bir ürün ile tekrar piyasaya girecek ya da bu başarısızlığı kabul ederek bahsedilen iki iddiayı gerçekleştirecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.