Lit Motors’a Apple Talip Oldu

   Son dönemlerde pek çok otomotiv markası ile adı anılan Apple’ın Lit Motors için talip olduğu iddia edildi.

   Lit Motors’a Apple Talip Oldu

   Son dönemlerde sürücüsüz, elektrikli araçlar için çalışmalar yaptığı bilinen Apple, eksiklerini gidermek ve üretime geçebilmek adına bir otomotiv markası ile anlaşma yapmak istiyor. Bu konuda bugüne kadar pek çok marka temsilcisi ile görüşme yapıldığı tahmin edilirken, gündeme gelen son bilgilerde Apple’ın LiT Motors için teklif sunacağı ve bu firmaya talip olacağı açıklandı.

   Kendi aracını üretecek!

   Apple tarafından yürütülecek otomobil projesinde Apple’ın kendi üretimlerini de yapmak istemesi nedeniyle satın alma yolunu değerlendireceği ve bu nedenle firmanın üretim hattına sahip olabilmek adına istenen şartlara uygun bir firmayı bünyesine katacağı açıklandı. Bu konuda en büyük iddia McLaren için gelirken, McLaren iddiaları kısa süre içerisinde asılsız çıktı. Öyle ki McLaren ile ilgili gündeme gelen haberlerin ardından firma tarafından böyle görüşmelerin olmadığı yönünde açıklamalar yapılarak, iddialar yalanlandı.

   2010 yılında Amerika’da kurulan Lit Motors, daha çok iki tekerlekli araçlar üretirken, bu konuda elektrikli araç üretiminde de gerekli altyapının olması, Apple için cazip bir seçenek yaratıyor. Bu bakımdan firmanın satın alınması sonrasında özelikle elektrikli araç üretimi noktasında Apple bu firmadan yararlanacak. Fakat tecrübe konusunda Lit Motors deneyimsiz olarak görülüyor ve gündeme gelen bu haberlerin ardından Apple adına ciddi eleştiriler de yöneltildi. Lit Motors gibi bu alanda az bir tecrübeye sahip olan firmanın Apple’a ne katacağı tartışılırken konuyla ilgili önümüzdeki günlerde detayların açıklanması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.