LG’den Google Asistan Destekli Akıllı Ekran

   10 binden fazla cihazın kontrol edilmesini sağlayacak olan LG akıllı ekran, 199 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacak.

   LG’den Google Asistan Destekli Akıllı Ekran

   Son yıllarda büyük bir gelişme kaydeden sesli asistan servisleri, çok daha kapsamlı olacak şekilde hizmet vermeye başladı. Siri, Alexa, Bixby ve Google Asistan dünya çapında popüler sesli asistan servisleri arasında yer alıyor. Geliştiricilerin tümü, servislerinin popüler ve kullanışlı olması için sıkı bir şekilde çalışıyor. Nitekim bu duruma örnek teşkil eden yeni bir ürün duyuruldu.

   Özellikle Android tabanlı cihazlara verdiği Google Asistan desteği ile dikkat çeken Google, bu kez yeni bir akıllı ekranın geliştirilmesine ön ayak oldu. Yeni cihazı LG geliştiriyor olsa da ürünün ön plana çıkan en büyük özelliği Google Asistan desteği sunmasında saklı.

   LG XBOOM AI ThinQ WK9 ile tanışın

   Tam adı LG XBOOM AI ThinQ WK9 olan yeni akıllı ekran, farklı kullanım alanları için özel olarak tasarlandı. Modelin minimal bir tasarıma sahip olması, taşınabilirlik açısından kolaylık yaratmasını sağlıyor. Hoparlör bölümü bu alanda tanınmış bir marka olan Meridian tarafından geliştirilen cihazın böylelikle çarpıcı ses kalitesi sunacağı söyleniyor.

   8 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip olan ürün, YouTube üzerinden video izlemeyi sağlıyor. Ayrıca Google Arama özelliğiyle bütünleşik bir şekilde gelen ekran, kolayca arama yapmanızı mümkün kılıyor. Yemek tarifleri ve hava durumu dahil pek çok bilgiye Google Asistan üzerinden erişebileceksiniz. Bunun için Asistan servisine soru sormak yeterli olacak.

   LG akıllı ekran fiyatı ne kadar olacak?

   10 binden fazla cihazın kontrol edilmesini sağlayacak olan LG akıllı ekran, 199 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacak. Toplam ağırlığı 1,51 kg olan ürünü farklı bir noktaya taşımak epey kolay.

   Cihazı 5 MP kamera sistemi ile donatmayı ihmal etmeyen LG, dokunmatik ekran teknolojisini tercih ediyor. Cihazın başarılı bir satış performansı gösterip göstermeyeceği epey merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.