League of Legends Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

   Son yıllarını en çok oynanan oyunlarından olan League of Legends için resmi rakamlar paylaşıldı.

   League of Legends Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

   Riot Games tarafından geliştirilen ve kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşan League of Legends, şu anda espor alanının en çok dikkat çeken oyunlarından birisi. Şu anda dünyadaki en çok oynanan oyun olmayı başaran ve her geçen gün ilginin daha da arttığı League of Legends için şu anda 100 milyon barajı dahi aşılmış durumda. Oyun için yapılan resmi açıklamalarda bu kadar yüksek ilginin gösterilmesi ile birlikte oyunun daha da geliştiği belirtilirken, sadece aylık kullanıcının 100 milyonu geçmesi oyunun ciddi bir pazar oluşturmasını da sağlıyor.

   2006 yılında macera başladı!

   2006 yılında kurulan Riot Games, bu alanda var olmaya başladıkça daha fazla kişiye ulaşmayı başardı. Bu konuda son olarak ise League of Legends zirve yapılmasını sağladı. 7/24 açık durumda olan ve farklı sunucular ile bölgelere göre ayrılan oyun için kullanıcılar istediği zaman oyuna dahil olabiliyor.

   Üstelik ülkelerde ve uluslararası pazarda yüksek ödüllü turnuvaları ile çok cazip bir fırsat da yaratan League of Legends, pek çok kişinin gerçek hayatta bu işi yapmasını sağlıyor. Yapılan açıklamalarda dünyadaki insanların yüzde 1’i oyunu oynuyor. Bu bakımdan ciddi bir güç de League of Legends ile elde edilmiş durumda.

   Türkiye’de de yüksek ödüllü turnuvalar yapılırken, turnuvalar artık televizyonlarda canlı olarak dahi yayınlanıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.