Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

   Lazer epilasyonun yan etkileri minimaldir ve alanın boyutu küçük olduğunda tedavi seansları sadece birkaç dakika sürer.

   Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

   Cımbız kullanmaktan, pahalı tıraş bıçakları için para harcamaktan ve ağda randevularından bıktıysanız lazer epilasyon tedavisini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Lazer epilasyonun yan etkileri minimaldir ve alanın boyutu küçük olduğunda tedavi seansları sadece birkaç dakika sürer. Ayrıca lazer epilasyon güvenli, etkilidir ve FDA onaylıdır. Pek çok avantajı olan bu tedavi yöntemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için genital lazer epilasyon hakkında merak ettiklerinizden bu metinde bahsettik.

   Genital lazer epilasyon seansı nasıldır?

   Genital lazer epilasyon, lazer teknolojisinin kullanılmasını içerir. Lazer, her bir saçın folikülüne ışık darbeleri göndererek kökü yok eder, böylece kıl artık uzamaz. Tek tek tüyler farklı hızlarda uzar, bu nedenle lazerle çıkarma, tüm tüyleri tamamen almak için birkaç işlem gerektirir. Kıl büyüme döngüsü üç aşamadan oluşur ve lazer yalnızca kıl aktif büyüme aşamasındayken etkilidir. Birden fazla tedavi seansı (birkaç hafta arayla) her bir saçın uzarken yok edilmesini sağlar.

   Ankara lazer epilasyon, tüm cilt tiplerinden insanlar için işe yarar, ancak açık tenli ve koyu renkli tüylü olanlar en iyi sonuçları görme eğilimindedir. Lazer epilasyonun en büyük avantajı, çok ağrılı olmamasıdır. Çoğu hasta sadece küçük bir rahatsızlık hisseder. Bu rahatsızlık hissi genellikle ilk dakikaların ardından kaybolur. İşlemden önce doktorunuz cildi rahatlatmak için soğutma yöntemlerini kullanacaktır. Bu, hissettiğiniz ağrı miktarını azaltır.

   Genital lazer epilasyona nasıl hazırlanılır?

   Genital lazer epilasyon tedavisinin ilk adımı, lisanslı bir teknisyenle bir danışmanlık planlamaktır. Danışmanlık randevusu sırasında, doktorunuz size kaç tedaviye ihtiyacınız olduğuna dair bir tahmin verecektir. Ayrıca sürecin nasıl işlediğini ve her birinin öncesinde ve sonrasında ne yapılması gerektiğini de açıklayacaklar. Ankara lazer epilasyon için uygun bir aday olup olmadığınızı anlama yolu da budur.

   Yan etkileri en aza indirmek ve en iyi sonuçları görmek için, tedaviye giden günler ve haftalarda teknisyeninizin söylediği şeyi yapmanız önemlidir. Tedaviden yaklaşık altı hafta önce, lazerin çalışması için kıl folikülünün sağlam olması gerektiğinden cımbız ve ağdayı bırakmanız gerekir. Ayrıca, tedavi sırasında cildinizin doğal melanin seviyelerine sahip olması için bronzlaşmayı da bırakmanız gerekecektir. Tedavinize giden günlerde, kan sulandırıcılar ve ağrı kesiciler gibi bazı ilaçlardan kaçınmanız gerekecektir. Teknisyeniniz ayrıca ilk seanstan önceki gün bölgeyi tıraş etmenizi isteyebilir.

   Genital bölge lazer epilasyon

   Genital lazer epilasyonun etkileri ne zaman ortaya çıkar?

   Herkesin vücudu lazer epilasyonuna farklı tepki verir. Bazı insanlar küçük yan etkiler bildirir, ancak çoğu yan etki tedaviden sonraki birkaç saat içinde geçer. Bir seanstan sonraki ilk birkaç saat içinde cildin şişmesi veya kızarması yaygındır. Aloe vera genellikle cildi yatıştırmak ve sakinleştirmek için ihtiyacınız olan tek şeydir. Bazı hastalar tedaviden sonraki saatlerde de hafif kaşıntı yaşayabilir. Aloe vera da bu konuda yardımcı olabilir.

   Genital lazer epilasyon sonuçlarının ne zaman ortaya çıkacağı da kişisel faktörlere göre değişkenlik gösterir. İlk tedavinizden sonra hemen sonuç almayı beklememelisiniz. Saç dökülmesinin görülmeye başlaması genellikle günler (hatta bazen haftalar) sürer. Aslında herhangi bir sonuç görmeden önce birden fazla tedavi seansı yapmanız gerekebilir.

   Genital lazer epilasyon sayesinde genital bölgenin istenmeyen tüylerden kurtulması kolay ve güvenlidir. Bu işlemin daha etkili olması için son teknoloji Soprano Ice cihazları ile hizmet veren Buz Lazer kliniklerine gelebilirsiniz. Buz Lazer’de her hasta için kişiselleştirilmiş bir tedavi programı sunularak herkesin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulur.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.