Korsan Yazılım Can Yakacak

   Korsan yazılım kullanmak eskisi kadar kolay olmayacak artık. Adobe’nin atması gereken adım henüz gündeme geldi, pekala nasıl bir yol izlendi?

   Korsan Yazılım Can Yakacak

   Yazılım olarak Adobe’nin ne kadar masraflı olduğundan hepimizin az çok haberi vardır diye düşünüyorum. Piyasa öyle bir hale geldi ki orijinalden daha fazla kullanıyorlar korsan yazılımlarını. Her ne kadar şu zamana kadar buna bir çözüm getirilmemiş olsa bile, bu saatten sonra getirilmeyeceği anlamına gelmiyor. Ama baktığımız zaman insanlar bedava elde edebilecekleri veya daha ucuza kullanabilecekleri şeyleri neden o kadar pahalıya alsınlar gibi bir algı var çevremizde. Üstelik bu kullanım kullanıcıdan değil de üretici firmadan kaynaklanıyor, neden o kadar pahalı bir yazılım sunuyorlar kullanıcılara gibi bir algı da maalesef ki söz konusu olmaktan dışarıya çıkmıyor çünkü bu tam anlamı ile emek hırsızlığına giriyor. Artık Adobe’de bu durumdan sıkılmış olacak ki o kadar tepkiyi sonucunda karşılıksız bırakmayarak kolları korsan yazılımın önüne geçmek için sıvadı.

   Adobe’nin korsan yazılımlara karşı tepkisi

   Adobe korsan konusunda bu zamana kadar neden bir şey yapmadığını geçtiğimiz günlerde bizlere gayet güzel bir şekilde kanıtladı. Aslında alttan alttan çok ince detaylı şeyler planladığını bizlerde görmüş bulunmaktayız. Geliştirdiği yeni yazılım, Adobe Genuine Software Integrity Service sayesinde, taratma seçeneği de göz önünde bulundurularak değiştirilmiş olup olmadığını gözler önüne seriyor. Eğer gerçekten değiştirilmiş ve korsan bir yazılım ile karşı karşıya kalırsanız karşınıza bir uyarı ekranı gelecek, hazır olun.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.