Katlanabilir Tabletler LG ve Lenovo İşbirliği ile Yakında Gelebilir!

   Yeni edinilen bilgilere göre LG ve Lenovo, katlanabilir tablet teknolojisi üzerinde çalışmak için bir araya geliyor.

   Katlanabilir Tabletler LG ve Lenovo İşbirliği ile Yakında Gelebilir!

   Şu sıralar akıllı telefon sektörünün başlıca önemli konularından bir tanesi katlanabilir modeller. Pek çok dev üretici, bu konu adına çoktan beridir kolları sıvamış durumda. Ancak yeni gelen bilgiler, katlanabilir ekranlı cihazların sadece akıllı telefonlar ile sınırlı kalmayacağını kanıtlıyor. Buna göre LG ve Lenovo, katlanabilir tablet teknolojisi üzerinde çalışmak için bir araya geliyor. Eğer çalışmalar başarılı bir şekilde sonuçlanırsa yakın zamanda katlanabilir yapıya sahip tabletler görebiliriz.

   LG ve Lenovo bir araya geliyor

   Sızan bilgilere göre LG, katlanabilir tablet üretimi için Lenovo ile güçlerini birleştiriyor. Dev ikili, katlanabilir ve bu sayede daha az yer teşkil edebilen tablet modeli üzerine yoğunlaşıyor. Hatta ortaya çıkan bilgilerde 13 inçlik bir tabletin katlanarak 8 – 9 inç arasında bir boyuta ulaşabildiği kaydedildi. Katlanabilir ekran teknolojisini tablet sektöründe akıllı telefonlara oranla daha avantajlı gördüğü söylenen LG’nin sıkı bir şekilde çalıştığı düşünülüyor. Hatta firmanın düşüncesinde tabletlerin katlanarak daha kolay kullanılabileceği fikri yatıyor. Akıllı telefonlarda ekran gizlenirken tabletlerde ise pratiklik ön plana çıkıyor.

   Şu anki bilgiler elbette iddianın ötesine geçemiyor. Yeni bir katlanabilir tablet modeli için Lenovo ile çalışacağı söylenen LG, ne yazık ki bu haberlere karşı bir açıklama yapmış değil. Özellikle iki dev şirketin bu denli bir araya gelme haberi, elbette olumlu karşılanabilir. Ancak ortada kesin bir bilgi olmadığından ötürü olaya şimdilik iddia gözüyle bakmak zorundayız.

   Katlanabilir tablet ve pil

   Katlanabilir ekran teknolojisinde merak edilen yegâne noktalardan bir tanesi elbette pil oluyor. LG’ye göre bir tableti katlanabilir yapmak, pil açısından daha kolay. Zira akıllı telefonları gün içerisinde sürekli uyandırıp kullanıyorken tabletleri daha az seyrekte kullanıyoruz. Bu durum da doğrudan pil arızası yaşanmasının sıklığını azaltmış oluyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.