Kaspersky ABD Hükumetine Dava Açtı

   Kaspersky, hem yasak kararı hem de itibar kaybından dolayı ABD hükumetini mahkemeye verdi.

   Kaspersky ABD Hükumetine Dava Açtı

   Geçtiğimiz aylarda Rusya menşeli güvenlik firması Kaspersky, Donald Trump hükumetinin kararıyla ABD’deki kamu kurumlarından yasaklanmıştı ve bütün bilgisayarlardan anti virüsler silinmişti.

   Gerekçe olarak firmanın Rusya hükumetine stratejik bilgi sağlaması gösterilirken, Kaspersky ise tüm bu suçlamaları reddetmişti.

   Kaspersky: ‘Kayıp yaşadık’

   ABD hükumeti firmanın ürünlerine güvenmezken, Trump da kanunu imzalamıştı. Şimdi ise Kaspersky farklı bir adım attı ve ABD iç güvenliğine karşı bir dava açtı. Firma açık mektup yayınlarken, yasak kararının adil olmadığını, bu yüzden markalarının itibar kaybı yaşadığını ve zarar gördüklerini dile getirdi.

   Hiçbir kanıt olmadan ABD hükumetinin bu kararı aldığını iddia eden Kaspersky, yaşadıkları finansal kayıplardan da bahsetti.

   Sonuç itibariyle Kaspersky yasal yollardan hakkını arama yoluna gidecek fakat şu bir gerçek ki, sonuç ne olursa olsun dava kısa sürmeyecek ve muhtemelen çok uzun süren mahkemeler yaşanacak.

   Bakalım ilerleyen dönemlerde ABD hükumeti Kaspersky’a karşı tavrını yumuşatacak mı, yoksa kararında ısrarlı olmaya devam mı edecek?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.