Kanlı Ay Tutulması Kıyamet Alameti Olabilir mi?

   Dünyanın farklı bölgelerindeki Hristiyanlar kanlı ay tutulmasının kıyamet alameti olabileceği konusunda aynı fikri savunuyorlar.

   Kanlı Ay Tutulması Kıyamet Alameti Olabilir mi?

   Kanlı ay tutulması uzun süredir bekleniyordu. 27 Temmuz Cuma akşamı Türkiye’de 20.13’de başlayan kanlı tutulma tarihi açıdan büyük bir öneme sahip. 27 Temmuz akşamı yaşanan kanlı ay tutulması 21. Yy’da en uzun sürecek tutulma olarak tarihteki yerini almış oldu.

   Dünya bu tutulma da Güneş ve ay arasında kaldı. Tam tutulma ülkemizde 01.13’e kadar sürdü. Gölgeli tutulma da 02.12’ye kadar devam etti. Devasa olayda gökyüzünde izlemesi çok keyifli görüntüler meydana geldi. Kanlı ay tutulmasının göze hoş gelen yanlarının dışında da bazı kesimlerde bu tutulmanın kıyamet alameti olabileceği söylenmeye başlandı.

   Ay tutulması kıyamet alameti olabilir mi?

   Hristiyanlar bu tutulmanın kıyamet alameti olabileceğini savunuyor. Bazı koyu Hristiyanlara göre 31 Temmuz’da Dünya ve Mars’ın yakınlaşmasının bile kıyamet alameti olarak sayılabileceği söyleniyor.

   Mars Dünya ile 270 yıl içinde en yakın temasını kurdu. Kıyamet alametinin yayılmasındaki ana nedenlerden bir tanesi 2 gök olayının kısa süre içerisinde gerçekleşmesi olarak gösteriliyor. ABD’de TV yorumcusu olan Paul Begley İncil örneğini vererek insanlara bazı bilgiler verdi. Begley İncil’de “Kıyametten önce Güneş karanlığa Ay ise kana bulanacak” sözlerini hatırlattı.

   İncil’e göre kıyamet alametleri arasında bu olay ilk sırada yer alıyor. Dünyanın farklı bölgelerindeki Hristiyanlar da bu olayın kıyamet alameti olabileceği konusunda birleşiyor. Hristiyan din adamlarının önümüzdeki günlerde bu olay ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.