İşte Dünyanın En Hızlı Arabaları

   Araba sektöründe Türkiye’de çok fazla görme imkanımızın olmadığı çok iyi ve hızlı modeller yer alırken, McLaren’den Bugatti Veyron’a kadar pek çok farklı model, en hızlı olmak için kıyasıya yarışıyor.

   İşte Dünyanın En Hızlı Arabaları

   Otomotiv sektöründe son dönemlerde elektrikli araç akımı yaşanırken, bu alanda en hızlı arabaların da önümüzdeki yıllarda en hızlılar listesinde yer alması bekleniyor. Sizler için derlediğimiz dünyanın en hızlı arabaları listesinde tam bir hız canavarı olan birbirinden iddialı ve lüks modelleri inceleyebilirsiniz.

   İşte dünyanın en hızlı arabaları;

   Hennessey Venom GT: Saatte 435 km hıza ulaşabilen Hennessey Venom GT bu yakaladığı hız ile birinci sırada yer alıyor. Hızın yanı sıra konforlu ve farklı tasarımı ile araç milyonlarca kişinin favorisi durumunda.

   Bugatti Veyron Super Sport: Yılların efsane isimlerinden Bugatti Veyron’un Super Sport versiyonu çok az bir fark ile ikinci sırada yer alıyor. Saatte 431 km hız yapabilen araç, spor tasarımıyla da hız ve spor tutkusunu bir araya getiriyor.

   Koenigsegg Agera R: Listenin üçüncü sırasında yer alan ve Türkiye’de adı çok fazla duyulmamış Koenigsegg Agera 418 km hıza kadar çıkabiliyor.

   SSC Ultimate Aero: Özellikle tasarımı ve iç mekandaki farklılıkları ile ön plana çıkan araçta aynı zamanda performans da göz ardı edilmemiş. Aracın saatteki hızı 413 km.

   Saleen S7: 400 km’nin altında kalan araçlar arasındaki Saleen S7, hızın yanı sıra konforlu ve güvenli bir yol tutuşu ile dikkat çekiyor.

   Koenigsegg CCX: 394 km hızı ile hız tutkunlarının tercih ettiği bir araç modeli olan Koenigsegg CCX, hız ve konforun harmanlanmış hali.

   Mclaren F1: Efsane olarak görülse de listenin son sıralarında yer almayı başaran McLaren F1 386 km hıza kadar çıkabiliyor. Aracın diğer donanımlarında ise klasik McLaren izlerini görmek mümkün.

   Zenvo ST1: 374 km hız rekoru ile listeyi zorlayan modellerden birisi de Zenvo. ST1 modeli ile oldukça iyi bir çıkış yakalayan otomobil model, bu konuda oldukça iddialı

   Pagani Huayra: 370 km ile 9. sırada yer alan model, tercih edilebilecek hızlı modellerden bir diğeri.

   Noble M600 Gumpert Apollo: Araç ile 362 km’ye kadar çıkmak mümkün. Hızlı araçlar listesinde son sıralarda yer alsa da 362 km gibi büyüleyici bir performans sunan araç, oldukça iddialı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.