İstanbul’da Karavan Kampı Var mı?

   İstanbul içerisinde her biri farklı ve değişik türde olan karavan kamp alanları bulmak mümkündür.

   İstanbul’da Karavan Kampı Var mı?

   İstanbul içerisinde birçok farklı karavan kamp alanları yer almaktadır. Bu kamp alanlarının her biri farklı ve değişik türde bulunmakta olan kamp alanlarındandır. İstanbul içerisinde yer almakta olan Gökçetepe Tabiat Parkı, yaz mevsimlerinde en çok sahillerde karavan araçları ile kamp yapmayı seven bireyler tarafından tercih edilmekte olan bir alandır.

   Tamamen sahile yakın ve sahil içerisinde yer alan bu alanda hem doğa hem de mavi bir arada olacaktır. Daha sonrasında yer almakta olan Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı, Adapazarı’nda yer almakta olan bir karavan ile kamp alanıdır. Bu alanda ise denize girme ya da yüzme etkinliği yapılamazken yeşil ile bir arada olmak oldukça mümkün olan bir durumdur. İstanbul, Silivri’de yer almakta olan Semizkum Mocamp alanı karavan ile beraber yapılacak bir kamp alanıyken aynı zamanda da deniz kıyısında yer alan bir kamp alanıdır. Bu alan içerisinde ihtiyaç karşılanabilecek birçok alan bulunduğu gibi denize girmek için şezlong ve şemsiyelerde yer almaktadır.

   Yaz mevsimlerinin gözde bir alanı olan Şile içerisinde de bir karavanlı kamp alanı yer almaktadır. Bu alan içerisinde 35 hektarlık araziye bir karavan ile kamp yapılabilme alanı kurulmuştur. Denize girmenin mümkün olduğu alanda aynı zamanda yeşil ile de bir arada olmak mümkündür. İstanbul içerisinde karavan kamp alanı bulduysanız ve karanınız yok ise kiralık karavanlar kullanmanız mümkündür.

   Kiralık Karavan Fiyatları

   Kiralık karavan fiyatları her bir karavan acentesi tarafından belirlenen ve farklılık göstermekte olan fiyatlardır. Kiralık karavan fiyatları karavanın tipine göre olabildiği gibi karavanın kiralanmış olacağı mevsime göre de farklılık göstermektedir.

   Karavan Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Karavan kiralaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Özellikle karavan kiralaması yapılmadan önce kiralık karavan fiyatları hakkında bir araştırma yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan bu araştırma haricinde ise karavan aracının hangi tipte ehliyet gerektirdiği, karavan ile gidilecek yerde karavana uygun alanlar olup olmadığı araştırılmalıdır. Tüm bunların haricinde ise karavan aracının içeriği ve büyüklüğü konusunda da bilgi sahibi olmak oldukça önemli bir durumdur.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.