iPhone 7’de Son 24 Saat

   Beklenen an yaklaştı. iPhone 7 tanıtımı, saat 10:00’da başlıyor.

   iPhone 7’de Son 24 Saat

   Haftalardır değerlendirilen iPhone 7 için başlatılan geri sayımlarda nihayet sona gelindi. Birçok kişinin merakla beklediği bu telefon için, öğrenilmek istenen sadece fiyatlar değil. Cihazın özellikleri hakkında birçok sızıntı bilgi ortaya çıksa da telefon için adeta kuyrukta bekleyen kişiler resmi açıklamaları görmeden heveslenmek istemiyorlar. İşte iPhone 7 için 24 saat kala, cihaz ile ilgili tüm bilgiler.

   Ürün tanıtımı, Türkiye saati ile 10:00’da başlayacak

   7 Eylül sabahına yaklaştık ve saatler sonra her yönüyle değerlendirilen Apple’ın yeni silahı iPhone 7 karşınıza çıkacak. Saat 10:00’dan itibaren başlanacak bu tanıtım ile birlikte de merak edilen her şey artık cevaba kavuşacak. Gündeme bomba gibi düşen sızıntı haberler ile az da olsa tahminler yürütebildiğiniz cihaz ile ilgili en net bilgiler ise şu şekilde.

   • Artık klasik renklerden uzaklaştırıldı. iPhone yetkililerinin yapmış olduğu bu açıklamada, geçmiş modellerde kullanılan renklerden birisi tamamen bu üründen çıkarıldı ve yerine daha dikkat çekici renkler eklendi.
   • Piyasaya düşen ilk haber, tasarım ile ilgiliydi. Cihazın profesyonel çekimleri paylaşıldıkça görüldü ki, kamera lensleri bir hayli büyütülmüş.
   • En büyük tepkiler bilindiği üzere kulaklık girişlerinin kaldırılması ile geldi. Birçok kullanıcı bu eleştirilere anlam veremezken, Apple’ın kurucularından olan Wozniak, kendi eleştirisini dile getirerek bu konuya son verdi. Cihazdaki en büyük eksikliğin bu olacağını defalarca kez dile getiren Wozniak, ses kalitesinin düşmesinin anlaşılması ile birlikte tepkilerin daha da artacağını söylemişti.
   • Apple şirketi tarafından kulaklık konusunda resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, birkaç saat önce, yabancı kaynaklı bir haber konuşulmaya başlandı. Ses kalitesinin düşük olduğunun fark edildiği ve bunun için de hızlı bir şekilde yeni bir aparat üretildiğinden bahsedildi. Fakat, ses kalitesini ciddi oranda yükselten bu aparat, cihaza sahip olacak kişilere, kutu içerisinde verilmeyecek. Telefonlarda kullanılacak aksesuarlardan ciddi anlamda gelir sağlayan Apple, geliştirdiği aparat ile de ciddi bir gelir daha elde edecek.
   • Apple kullanıcıları tarafından en çok sevinilen haber ise ekran tuşu hakkında oldu. Çünkü kullanıma bağlı olarak birçok kullanıcıyı mağdur durumuna düşüren Home tuşu, iPhone 7 modellerinde yerini dokunmatik bir yapıya bırakıyor.
   • Son olarak da daha birkaç saat önce çıkan haberde, Apple’ın yeni ürününün yüksek basınçlarda bile su geçirmeyeceğinden bahsedilmeye başlandı. Tek parça halde olan ve dayanıklılığı ispatlanan bu cihazların, su temasında çabuk arıza yapan noktası, SIM kart giriş noktasıydı. Fakat bu habere göre, SIM kart giriş bölümlerinde su geçirmeyecek şekilde tasarlanan kauçuk ve lastiklerin yer aldığından söz edildi.

   Bunun gibi sıralanan tüm özellikler ile birlikte hem bir belirsizlik hüküm sürerken, gerçek olabileceği düşüncesi de büyük heyecan yaratıyor. Paylaştığımız maddeler, yaklaşık bir haftadır paylaşılan haberlerin bir özeti ve tamamen piyasaya sızan bilgilerden alınmıştır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.