iOS’a Lightning Güncellemesi Geldi

   Apple’da Lightning kulaklıklar da yaşanan bir sorun nedeniyle yeni bir güncellemenin sunulduğu öğrenildi.

   iOS’a Lightning Güncellemesi Geldi

   iPhone 7 modeli ile birlikte kulaklık konusunda farklı bir çalışma sunan Apple, Lightning üzerinden sağlanacak veri ile birlikte şarj ya da kablolu kulaklık konusunda destek alınmasını sağlıyor. Bu konuda son dönemede markaya hata bildirimlerinin yapıldığı belirtilirken, bu hatanın giderilmesi için yeni bir güncelleme sunuldu. Güncelleme iOS 10.0.2 olarak adlandırılırken, bu güncelleme ile birlikte cihazlarda yaşanan sorunlarda iyileştirmeler yapıldı. Kısa süre önce ortaya çıkan bu durum için Apple, hızlı davranırken yapılan güncelleme sonrasında cihazlara böyle bir sorunun yaşanmayacağı açıklandı. Lightning üzerinden bağlantı kurulan kulaklıkların kullanım dışı kaldığı sürelerde kapanması, kişilerin etkin bir şekilde bu özelliği kullanmasını önlerken güncelleme ile birlikte bu sorunun da önüne geçildi.

   Açıklamıştı!

   Gündeme gelen bu hata bildirimleri sonrasında Apple kısa bir açıklama yaparak sorun için çalışmaların yapıldığını ve kısa süre içerisinde sorunun giderileceğini belirtmişti. Bu bakımdan Apple verdiği sözü tutarak Lightning güncellemesini de sundu.

   iOS 10.0.2 ile birlikte gelen başka özellikler de olurken, bu küçük detaylar da paylaşıldı. iCloud üzerinden Photo Library açıldığında Photos uygulamasının kapanmasının engellendiği ve uygulama uzantılarını engelleyen bir diğer hatanın giderildiği belirtildi.

   Cihazlarda bu tür sorunları yaşayan kişilerin güncelleme alarak bu sorunları giderebileceği açıklandı. Bu bakımdan siz de güncelleme yaparak cihazınızda yaşanan bu sorunları giderebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.