iOS 12.1 Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

   iOS 12.1 güncellemesiyle birlikte önemli değişiklikler arasında; 70 yeni Emoji, Grup Facetime özelliği ve ikinci sim desteği bulunuyor.

   iOS 12.1 Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

   Apple’ın bir süredir beta olarak kullanıcılara sunmakta olduğu iOS 12.1 sürümü, tüm kullanıcılar için resmi olarak yayınlandı. Özellikle yeni iPhone modelleri için oldukça önemli sistemsel yenilikleri barındıran güncelleme, ayrıca daha önce söz verildiği üzere Facetime için 32 kişiye kadar destek özelliğini de beraberinde getiriyor.

   Grup Facetime özelliği sayesinde 32 kişi aynı anda Facetime yapabilecek. Resmi görüşmelerde sıklıkla kullanılacağı tahmin edilen özelliğin ayrıca gündelik kullanımda da tercih edilmesi bekleniyor. Peki, bunların haricinde iOS 12.1 ile gelen diğer yenilikler neler?

   iOS 12.1 güncellemesiyle birlikte 70 yeni Emoji geldi

   Güncellemenin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi elbette eğlence kısmında yatıyor. Apple, tasarlanan 70 yeni emojiyi iOS 12.1 ile kullanıma sunmuş bulunmakta. Aralarında farklı ifadelerin yer aldığı yeni emojilerde ayrıca nesneler açısından da farklı seçenekler bulunuyor. Anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları üzerinde sıklıkla kullanılan emojiler, artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Hal böyle olunca yeni emojilerin gelmesi, kullanıcılarda merak uyandırabiliyor.

   Güncellemenin en önemli getirilerinden biri ise ikinci SIM desteği oldu. Yeni tanıtılan iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde yer verilen özellik, nano SIM + eSIM ve çift nano SIM olmak üzere bölgesel olarak farklılaşıyor. Cihazların bu özelliklerini aktif bir şekilde kullanmayı sağlayan Apple, durum çubuğu üzerinden ikinci operatör kullanımını devreye soktu.

   iOS 12.1 güncellemesi OTA üzerinden indirilebilir durumda

   Beta sürecinden çıkan iOS 12.1, bir süredir geniş bir topluluk tarafından deneniyordu. Aldığı geri bildirimler ışığında yeni sürümü geliştiren ve daha iyi hale getiren Apple, güncellemeyi OTA üzerinden yayınlamış bulunmakta. Yeni sürüme geçiş yapmak için iOS 12 destekli cihazınızda ayarlar > yazılım güncellemesi sekmesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.