iOS 10’un Güvenliği Ne Kadar İyi?

   iOS 10 işletim sistemi piyasaya sunulduktan sonra güvenliği ile konuşulmaya başlandı. Öyle ki sistemi hackleyenlere 1.5 milyon dolar verilecek.

   iOS 10’un Güvenliği Ne Kadar İyi?

   Apple tarafından tanıtımı yapıldıktan sonra güncelleme ile büyük bir yenilik katan ve hemen hemen pek çok kullanımdaki cihazlarda yükseltme yapılabilen iOS 10 güvenliğiyle de ön plana çıkmayı başarıyor. iOS 10 işletim sistemini yükseltme ile alan kullanıcıların yeni işletim sisteminden oldukça memnun olduğu görülürken konuyla ilgili bugün yapılan açıklamalarda kişilerin iOS 10’da oldukça önemli bir güvenlik sağladığı belirtildi.

   iOS 10 ödül programı başlatıldı

   Üstelik iOS 10 için güvenlik açıklarının tespit edilebilmesi adına özel bir program başlatılırken bu program kapsamında kişilerin sistemde herhangi bir açık bulunması halinde bir buçuk milyon dolar ödül alacağı belirtildi. Yapılan açıklamalar ile birlikte tüm dünya genelinde özel olarak ilgi ve dikkat çekilmiş olurken önümüzdeki günlerde pek çok yazılımcının bu alanda çalışma yaparak bildirimlerde bulunması bekleniyor.

   iOS 10 açıklaması Zerodium

   Zerodium tarafından yapılan açıklamalarla ödül sistemi hakkında detaylar paylaşılırken bir buçuk milyon dolar gibi yüksek bir ödülün verilmesi pek çok kişi için de cazip bir seçenek yarattı. Sadece iOS 10 için böylesine yüksek bir meblağın belirlenmesi de sistem güvenliği ne kadar çok önem verildiğinin önemli bir göstergesi olarak kabul edildi. Öyle ki daha önce yapılan açıklamalarda ödülün daha düşük olduğu ve alınan son karar ile birlikte ödülün arttırılmasına karar verildiği belirtildi. Zerodium’a yoğun bir başvurunun yapılması ve sistemdeki açıkların tespit edilmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.