iOS 10 Parola Seçenekleri Neler?

   iOS 10 işletim sisteminin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte pek çok yeni özellik de işletim sistemine eklendi. İşte parola seçenekleriyle iOS 10.

   iOS 10 Parola Seçenekleri Neler?

   Apple tarafından geçtiğimiz aylar içerisinde yapılan tanıtım ile resmen kullanılmaya başlanan iOS 10 işletim sisteminin pek çok farklı özelliği de gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan son açıklamaları ile birlikte kullanıcıların iOS 10 işletim sisteminde parola seçeneklerinde 3 farklı seçim yapabileceği açıklanırken böylece kullanıcılara şifre konusunda daha iyi oldukça alternatif bir durumun yaratıldığı ifade edildi.

   4 basamaklı koruma bitti!

   iOS 10 ile birlikte bu konuda en çok dikkat çeken yenilik 4 basamaklı şifre yerine artık 6 basamaklı şifrenin kullanılmasının zorunlu olması. Bu bakımdan yeni telefonda kullanıcıların 6 basamaklı bir şifreyi tercih etmesi gerekiyor. Her ne kadar ilk defa iOS 10 işletim sistemine sahip bir telefonu kullanacak ve iOS ile tanışacak kişiler için bir sorun teşkil etmekse de iOS 10 güncellemesi yapacak kişilerin parola kullanımlarında zorluk yaşanabilecek durumda.

   Bu sorunu yaşamak istemeyen kişilerin 4 basamaklı şifreye geçiş yapması mümkün olmasa da iOS 10 ile birlikte kullanıcılara sunulan parola seçeneklerinden diğerlerini tercih etmesi mümkün.

   Parola seçenekler neler?

   Yeni işletim sisteminden yer alan tarama seçenekleri ise söyle;

   • Özel Alfa Sayısal Kod
   • Özel Sayısal Kod
   • Basamaklı Sayısal Kod

   Bu seçeneklerden birisini kullanmak istediğiniz durumlarda ise telefonunuzun Ayarlar bölümünden Güvenlik seçeneklerini kullanmanız gerekiyor. Güvenlik seçenekleri ile birlikte telefonunuzda parola konusunda hangi seçimi yaparsanız, parola bölümünde artık o özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.