iOS 10 Kullanıcıları Pil Ömrünü Sevmedi

   iOS 10 kullanan kişiler pil ömrü konusunda oldukça dertli. İşte yaşanan son olaylar.

   iOS 10 Kullanıcıları Pil Ömrünü Sevmedi

   Apple tarafından yeni sunulan iOS 10 işletim sistemi daha fazla kişi tarafından kullanıldıkça pek çok hata da gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni işletim sistemi için son olarak gündeme gelen konu pil ömrü oldu. Öyle ki kullanıcılar son dönemlerde özelikle Reddit üzerinden Apple’a yoğun olarak eleştiri yöneltirken, bu durum önümüzdeki günlerde Apple için sıkıntı yaratabilecek durumda.

   Eskiye göre daha kötü!

   iOS 10 modelinde yaşanan pil sorunun özelikle önceki versiyonlara göre çok daha kötü olduğu ve bataryanın artık çok daha az bir kullanım sağladığı iddia ediliyor. Bu bakımdan güncelleme ile birlikte pil ömrünün artacağı iddia edilse de iOS 10 ile birlikte bu konuda iyileştirme yaşanmış değil. Bu açıdan güncellemeyi alan kullanıcıların büyük bir bölümü batarya için sorun yaşıyor.

   Kapalıyken bile tükeniyor!

   iOS 10 yüklü sistemlerde telefonun tuş kilidinde kaldığı zamanlarda bile yüksek oranlarda pil tüketmesi bu konuda ciddi sorunlara yol açıyor.

   Güncelleme gelebilir!

   iOS 10 ile ilgili yaşanan bu sorun için yeni bir güncellemenin sunulması bekleniyor. Bu güncelleme ile birlikte işletim sisteminde yer alan hataların giderilmesi ve batarya konusunda iyileştirme yapılması beklenirken, bugüne kadar Apple cephesinden herhangi bir açıklama yapılmış değil. Fakat tüm bu eleştirilere ve geri bildirimlere bir yanıtın gelmesi ve düzenlemenin yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.