iOS 10, Hayatımızda Neleri Değiştirecek?

   Apple, her geçen gün kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. İşte iOS 10 ile birlikte gelen değişimler.

   iOS 10, Hayatımızda Neleri Değiştirecek?

   Beklenen telefon iPhone 7’nin tanıtımı gerçekleştirildi. Şimdi ise kullanıcılar merakla 13 Eylül tarihini beklemeye başladı. Bu tarihte, Apple tarafından geliştirilen ve bu güne kadar en büyük güncelleme özelliğini taşıyan iOS 10 sizlerin kullanımına sunulacak. Peki cep telefonu kullanıcılarının, günlük işlemlerini hem hızlı hem de daha eğlenceli yapmasına olanak tanıyan iOS 10, hayatımıza neler katacak?

   Bilindiği üzere Apple’ın artık bir Siri’si var. iOS 10 güncellemesi ile birlikte de başta dijital asistan olmak üzere, Siri’de ciddi anlamda özellikler ile donatılacak. Tek bir dokunuş ile arama yaptırdığınız, çalar saat ayarlaması yaptığınız ya da rehberde bulunan isimlerden istediğinizin numarasını buldurduğunuz Siri, artık daha fazlasını sizlere sunacak.

   Siri, artık WhatsApp kullanıyor!

   Siri’nin büyük beğeni toplamasından sonra, Apple tarafından mercek altına alındı ve iOS 10 sayesinde yeni Siri herkese Merhaba diyecek. Güncellemeyi 13 Eylül tarihinde aktif hale getiren kişiler, Siri ile birlikte görsel aramalar gerçekleştirebilecekler. Sadece bununla da bitmeyecek, tek bir tuş sayesinde kısa mesaj ya da WhatsApp üzerinden mesaj gönderimi de gerçekleştirebileceksiniz.

   Siri’ye kazandırılan gelişmelerden diğerleri ise; herhangi bir sesli mesajı komut vererek kısa mesaj haline dönüştürebileceksiniz hem kısa mesaj hem WhatsApp hem de Uber uygulamasını daha aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.

   Artık emojiler daha büyük

   iOS 10 tanıtımına baktığımız zaman meni araçlarının, kilitli ekranın ya da yerleşik uygulamaların tamamında bir değişim olduğunu görüyoruz. Daha kullanışlı hale getirilen bu uygulamalardan en dikkat çekeni ise Mesajlar oluyor. Güncellemeden sonra Mesajlar bölümünüzden hareketli mesajlar ve daha büyük Emojileri kullanabileceksiniz.

   Artık unutkanlık yok

   iOS 10, Harita uygulamasında da devrim yaratacak özellikler ile birlikte geliyor. İlk defa gitmiş olduğunuz bir şehirde nasıl bir restoran aradığınızı ya da trafik akışı hakkında bilgi almak isterseniz, Haritalar sizleri aydınlatacak. Zaman zaman herkesin yaşadığı unutkanlık problemine de son verecek olan iOS 10, Haritalar uygulaması sayesinde aracın nerede park halinde olduğunu sizlere tek bir tuş ile gösterecek. Ayrıca daha pratik sonuçlar almak isterseniz, Siri ile irtibata geçebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.