İnterneti Gece 2-8 Arasında Kullanın!

   Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan karar ile birlikte adil kullanım kotasında değişikliklere gidildi.

   İnterneti Gece 2-8 Arasında Kullanın!

   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından uzun süreden beri yürütülen çalışmalar kapsamında adil kullanım kotasında ciddi iyileştirmeler yapıldı. Bu konuda kişilerin özelikle gece internet kullanımlarında adil kullanım kotasına dahil edilmeyecek veri tüketimi sayesinde, geceleri internete girmek büyük bir avantaj sağlayacak.

   Hız düşmeyecek

   Yapılan açıklamalarda gece 02.00 ile 08.00 saatleri arasında internet üzerinden yapılan tüm işlemlerin adil kullanım kotasına dahil edilmeyeceği ve sınırsız bir şekilde tüketim yapılabileceği açıklanırken, kişiler indirmelerini daha çok bu saatlerde yapmaya başladı. Özelikle indirmelerin zamanlanabilir olması ile birlikte kişiler indirecekleri tüm içerikler için bu saatlerde işlem yapabilecek. Böylece adil kullanım kotası dolmayacağı gibi tüm ay boyunca hız düşmeden internet hizmeti alabilmek de mümkün olacak.

   Kota kalkacak!

   Üstelik yapılan açıklamalarda adil kullanım kotası dolduktan sonra düşen hız yüzde 50 oranında arttırılacak. Bu bakımdan artık eski sistemdeki düşük hızlara düşmek de mümkün değil. Üstelik y eni sistem ile birlikte adil kullanım kotasının kullanım oranları ile ilgili bilgiler de paylaşılacak. Böylece kişilerin adil kullanım kotasının yüzde 80’inin ve tamamını kullandığında mesaj alarak konuyla ilgili bilgilendirilecek. Böylece adil kullanım kotasında çok daha doğru bir şekilde kullanım sağlanabilecek. Üstelik 2019 yılı itibari ile birlikte Türkiye’deki internet paketlerinde adil kullanım kotası olmayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.