Intel Yıl Sonunda Güvenlik Açıklarına Dayanıklı İşlemciler Çıkaracak

   Intel hâlâ yeni güncelleme üzerinde çalışıyor ve 2018 sonunda dayanıklı işlemciler piyasaya sürülecek.

   Intel Yıl Sonunda Güvenlik Açıklarına Dayanıklı İşlemciler Çıkaracak

   Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Meltdown ve Spectre güvenlik açıkları Intel’in başını epey derde soktu. Kamuoyundan yoğun tepki alan, davalarla yüz yüze kalan Intel şu sıralar bir ‘PR savaşı’ veriyor. Şimdi ise firmanın 2018 yılı sonlarında iki güvenlik açığına karşı tamamen dayanıklı yeni çipsetler yapacağı açıklandı.

   Intel ne yapacak?

   Bu yeni bilgi Intel CEO’su Brian Krzanich’in kendisinden gelirken, yatırımcılarla bir toplantı yaparak son finansal sonuçları değerlendirdi. Hexus’un raporuna göre Krzanich yatırımcılara hâlâ çalıştıklarını söyledi. Buna rağmen yayınlanan fix ve güncellemeler gelecek için yeterli olmazken, Intel buna karşı yeni bir işlemci mimarisi tasarlayacak.

   Krzanich, ‘Donanımdaki Spectre ve Meltdown tehditlerine doğrudan karşılık verecek yeni ürünleri gelecekte çıkarmak için çalışıyoruz. Ve bu ürünler bu yılın sonlarında ortaya çıkmaya başlayacak.’ Sözlerini kullandı.

   Intel güvenlik açıklarından zarar etti mi?

   Diğer yandan tüm bunlara rağmen Intel’in 2017 dördüncü çeyrek finansal sonuçlarında kâr açıklandı ve geçen yıla göre yüzde 8 artış yaşandı. Intel toplamda 62.8 milyar dolar değere ulaştı ve bu iki büyük güvenlik açığı bile firmayı sarsamadı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.