Intel, Test Amaçlı Drone Geliştirdi

   Dronelar için uygulama geliştirmek isteyenler, Intel’in geliştirdiği Drone Aero yardımıyla uygulamalarını test edebilecekler.

   Intel, Test Amaçlı Drone Geliştirdi

   Test maksatlı Drone: Aero

   Intel, geçtiğimiz günlerde düzenlediği geleneksel geliştirici konferansında, geliştirdiği yeni insansız hava aracını tanıttı. Tanıtımda, geliştirilen aracın diğer insansız hava araçlarından farklı olduğunun altı çizildi. Diğer insansız hava araçları gibi, ticari veya hobi maksatlı geliştirilmediği belirtilen aracın amacı, Dronelar için uygulama geliştirmek isteyen yazılımcılara yardımcı olmak. Tanıtımda yeni insansız hava aracının adının Aero olduğu belirtildi.

   Intel, yazılımcılara destek amaçlı tasarladığı Aero’yu şu cümleyle tanımlıyor: ” Uygulamaları göğe çıkarmanın en hızlı yolu”. Aero, atom işlemciler ve RealSense kameralar içeriyor. Yeni satın alanlar, aracın içinde “Airmap” isimli uygulamayı yüklü olarak bulacaklar. Airmap’in özelliği, test edenlerin uçuş yapabilecekleri alanları yazılımcılara belirtiyor olması.

   Aero’nun fiyatı henüz belli değil

   Intel, yazılımcılara destek amaçlı tasarladığı insansız hava aracının fiyatını ve piyasaya çıkış tarihini açıklamadı.  Fakat bu yılın sonunda kullanıma hazır olacağı bilgisini verdi. Intel, kendi Drone’ unu tasarlamak isteyecek girişimcileri de düşürdü. Bu kapsamda Intel, Aero’nun atom işlemci devresi ve RealSense kamera kitini bağımsız olarak isteyenlere satabileceğini duyurdu. Bu bileşenlerden işlemci devresi 349 ve kamera kiti 199 dolar fiyatında olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.