İlk Katlanabilir Akıllı Telefon Markası Huawei Olabilir!

   Katlanabilir akıllı telefon haberleri hep Samsung markası ile gündeme gelmişti ancak Huawei bu konuda aniden çıkış yapabilir!

   İlk Katlanabilir Akıllı Telefon Markası Huawei Olabilir!

   Pazardaki analistler ve endüstri kaynaklarına göre Huawei, şu anda ilk katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon üreticisi olmak için çalışıyor. Kaynaklar, Çinli üreticinin Samsung’dan önce katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonu çıkaracağını düşünüyor.

   İlk katlanabilir telefon hangi marka olacak?

   Bugüne kadar katlanabilir akıllı telefon haberleri hep Samsung markası ile gündeme gelmişti ancak bu konuda Güney Koreli markaya Huawei rakip oldu. Huawei, katlanabilir akıllı telefon projesi için parça tedarikçileri ile gizlilik anlaşması imzaladı. Bu da markanın katlanabilir akıllı telefon projesi hakkında ne kadar ciddi olduğunu herkese göstermiş oldu.

   Katlanabilir akıllı telefon hangi ekranı kullanacak?

   Samsung, katlanabilir ekranlar için Samsung Display ile ortak çalışma yürütüyor. Samsung Display, OLED ekran teknoloji ile katlanabilir ekranlar konusunda ciddi mesafe kat etmiş durumda. Ancak, Samsung’dan önce Huawei’ye bu ekranları vermesi pek mümkün değil. Bunun farkında olan Huawei, katlanabilir ekranlar için LG ile çalışmayı planlıyor, ancak LG ekranları hayalet ekran, sararma ve benzeri problemleri de beraberinde getirme riski taşıyor.

   Katlanabilir akıllı telefon ne zaman çıkacak?

   Samsung, daha önce yaptığı açıklamada ilk katlanabilir akıllı telefonun 2018’in sonunda veya 2019 yılının başında tanıtılacağının sinyallerini vermişti. Katlanabilir akıllı telefonu MVC 2018 etkinliğinde değil de 2019 yılında tanıtmalarının nedeni olarak da ‘ilk’ olmak yerine ‘en iyi’ olmayı hedeflediklerini söylemişti. Bu durumda Huawei, katlanabilir akıllı telefon pazarında ilk olmak istiyorsa en geç 2018’in sonunda yeni modelini tanıtmak zorunda.

   Ancak bu yeni bir teknoloji ve yeni bir pazar olduğu için bu modellerin sınırlı sayıda ve 1500 dolar gibi yüksek fiyatlarla sunulması bekleniyor. Henüz hayal olan katlanabilir telefonların gerçek olması bu sektörün başlangıcı olacaktır ve yakın zamanda katlanabilir telefonlar herkes için ulaşılabilir olacaktır.

   Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu 01.11.2018 tarihinde Royale markası tarafından duyuruldu!

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.