İcra Dosyası Sorgulama Sistemi E-Devlet Üzerinde Aktif Edildi

   E-devlet üzerinde daha önce dava dosyaları sorgulanıyor olsa da şu an hayata geçirilen icra dosyası sorgulama hizmeti çok daha detaylı.

   İcra Dosyası Sorgulama Sistemi E-Devlet Üzerinde Aktif Edildi

   E-devlet sistemine yeni eklentiler gelmeye devam ediyor. Ses getiren soy ağacı uygulaması ile çok sayıda insan e-devlete giriş yapmıştı. E-devlette artık icra sorgulama dosyası özelliği dikkat çekecek.

   İcra dosyası sorgulama hizmeti vatandaşlara yurt içindeki mahkemelerde adlarına açılan herhangi bir mahkeme olup olmadığını gösterecek. Ayrıca icra dosyası sorgulama hizmeti ile icra dosyalarını inceleyebilecek ve dosya şeklinde göreceksiniz.

   E-devlet üzerinde daha önce dava dosyaları sorgulanıyor olsa da şu an hayata geçirilen icra dosyası sorgulama hizmeti çok daha detaylı. İcra dosyaları anlık olarak güncellenecek ve isteyenler e-devlet üzerinden tek tık ile kontrol etme şansına erişecek. Ayrıca davaların ne durumda olduğu ve sonuçlandıysa sonucu da görülebilecek.

   E-devlet sisteminde ilginizi çekebilecek birkaç sorgulama ekranı

   Dernek sorgulama

   Dernek sorgulama ile aranan kelimelerde açılan bir dernek var mı bunu görebileceksiniz. Tek seferde birden fazla sorgulama yapılmamaktadır.

   İmar barışı kayıt başvurusu ve sorgulaması

   İmara aykırı olan yapılar için başvuru yapabilirsiniz. İmar barışı kayıt başvurusu ve sorgulaması ile online şekilde başvuru ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

   Doğum yardımı başvuru sonucu sorgulama

   Doğum yardımı almak isteyen anneler buradan başvurularını sorgulayabilir. Veya almış olduğunuz yardım var ise sorgulayabilirsiniz. Ayrıca itiraz etme işlemi de yapılabiliyor.

   Tarihçeli yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulama

   E-devlet hizmetleri arasında en yenilerden birisi olan tarihçeli yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulama tıpkı soy ağacı sorgulama gibi size sorgu şansı veriyor.

   Genel müdürlük veri sisteminde yer alan tarihçeli yerleşim yeri ile geçmişteki adres bilgilerinize kadar ulaşabiliyorsunuz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.