Hulu Video Servisi 2017’de 2.7 Milyar Dolar Harcadı

   Netflix ve Amazon’la arayı kapatmak isteyen Hulu, bu sene ciddi yatırımlar yaptı.

   Hulu Video Servisi 2017’de 2.7 Milyar Dolar Harcadı

   Variety tarafından yayınlanan habere göre, video servisi Hulu bu sene içerikleri için 2.5 milyar dolar masraf yaptı. Şirketin CEO’su Mike Hopkins, bu hafta New York’ta katıldığı bir etkinlikte masraf bilgisini verirken, aynı zamanda The Handmaid’s Tale dizisi ile ilk Emmy Ödülü adaylığını da koydular. Hopkins tarafından verilen bilgilere göre önümüzdeki 6-9 aylık süreçte platforma 7 yeni orijinal dizi daha eklenecek.

   Aslında bu tip yatırımlar günümüzde video servislerine üyelik çekmek için neredeyse şart hâle geldi. Eskisi gibi genel içerikli video yayınlarıyla insanlara para ödetmek mümkün değilken, bu yüzden başka yerlerde bulunamayacak içerikler sunmak şart.

   Netflix ve Amazon önde, Apple’ın yatırımları az

   Hatta her ne kadar Hulu içerik için milyarlarca dolar yatırım yapsa da, yine de Netflix ve Amazon gibi zirvedeki rakiplerinin gerisinde kalıyor. Netflix, 2017 yılında içeriğe 6 milyar dolar harcarken, 2018 için planı da 7 milyar dolardı. Amazon Prime Video’nun bütçesi ise yaklaşık 4.5 milyar dolar civarında. Fakat Hulu Apple’ın önünde kalıyor. Apple, 2018 yılında kendi yayın servisi Apple Music için 1 milyar dolar harcayacağını dile getirmişti.

   Tabii şu kısım da önemli, Hulu sadece ABD ve Japonya ülkelerini hedef alıyor. Netflix ve Amazon ise global dağıtım yapıyorlar. 2018 yılında firmanın bütçe değişikliği yapıp yapmayacağı ise henüz açıklanmadı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.