Huawei Watch GT Resmi Olarak Tanıtıldı

   420 mAh batarya ile gelen Huawei Watch GT, herhangi bir egzersiz özelliği kullanılmadığı takdirde tek bir şarjla 30 gün kullanılabilecek.

   Huawei Watch GT Resmi Olarak Tanıtıldı

   Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticileri arasına giren Huawei, yeni ürünler çıkarmayı sürdürüyor. Özellikle P20 ve P20 Pro akıllı telefon modelleri ile büyük bir başarı yakalayan şirket, şimdilerde ise tanıttığı akıllı saati ile gündemde. Huawei Watch GT adıyla duyurulan akıllı saat, hem tasarımı hem de kullandığı işletim sistemi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Android tabanlı bir saat yerine LiteOS sistemini tercih eden Huawei, kendi işletim sistemini kullanıyor. Nitekim bu durum, cihazın daha farklı bir noktada konumlandırılmasını sağlıyor.

   Huawei Watch GT özellikleri

   Tek bir şarjla 22 saate yakın bir süre çalışma olanağı sunan saat, bu süreye tüm egzersiz özellikleri kullanılsa dahi erişebilecek. Takip ve sayaç gibi yetenekleri sayesinde spor yapanlara oldukça güzel bir şekilde eşlik edecek olan model, spordan aldığınız faydayı vücudunuza oranlamanıza yardımcı olacak. Eğer egzersiz izleme özelliğini haftada 90 dakika ile sınırlarsanız cihazın kullanım süresi tek bir şarjla 2 haftaya kadar uzayabilecek.

   Akıllı saat modelleri genellikle sundukları kısa süreli şarjlar ile eleştirilebiliyor. Görünüşe bakılırsa Huawei, kullanıcılardan gelen yorumlara oldukça dikkat etmiş. Zira Huawei Watch GT, 2 haftalık kullanım süresi neticesinde epey önemli bir başarıya imza atıyor. 420 mAh batarya ile gelen ürün, herhangi bir egzersiz özelliği kullanılmadığı takdirde tek bir şarjla 30 gün kullanılabilecek.

   Huawei Watch GT tasarımında göz kamaştırıcı ekran sizi bekliyor

   1.39 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan saat, AMOLED ekran teknolojisini benimsiyor. 454 x 454 piksel çözünürlük desteğine sahip olan söz konusu ekrana Cortex-M4 işlemci eşlik ediyor. Bunların haricinde 5 ATM suya dayanıklılık desteği, saatte 6 LED kullanabilen optik kalp atış hızı ölçer ve 4 GB depolama alanı gibi özellikler de saatte yer alıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.