Huawei Bu Yıl 100 Milyon Telefon Sattı

   Huawei telefon satışları ile en tepeye oynamaya devam ediyor.

   Huawei Bu Yıl 100 Milyon Telefon Sattı

   Huawei son yıllarda öyle büyük bir atılım içinde ki, dünya çapında liderliğe oynuyor. Hatta geçtiğimiz aylarda da en çok satış yapan telefon üreticileri listesinde ikinci sıraya yerleşmiş ve Apple’ı koltuğundan etmişti. Firma başarısını devam ettirirken, yayınlanan raporlara göre bu senenin ilk üç çeyreklik döneminde 100 milyondan fazla ürün satışı gerçekleştirildi. Üstelik bu son derece etkileyici çünkü geçen yılın aynı periyoduna göre yüzde 19 oranında artış söz konusu.

   Ocak ve Eylül ayları arasını içeren periyotta Çin menşeli teknoloji üreticisi Huawei, Apple’ın satışlarını geride bırakıp dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefonu unvanını eline geçirirken, birinci sırada ise tahmin edeceğiniz gibi Samsung yer alıyor.

   Huawei herkese hitap ediyor

   Huawei’nin bu başarısının altında birçok etken yer alsa da en önemlisi firmanın her fiyat aralığında ve kategoride çok sayıda telefon üretmesi. Orta sınıf Nova cihazlardan tutun yüksek seviye Honor modellerine kadar pek çok ürün Huawei çatısı altında yer alırken, bu sayede her kesime hitap ediyor ve bolca satış yapıyor.

   Bu güçlü satışlar sayesinde Huawei’nin işletme geliri de geçen yılın üstüne yüzde 30 oranında artış gösterirken, aynı zamanda firmanın satış ortakları da dünya çapında 42.300 sayısına yükseldi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.