Huawei Akıllı Televizyon Sektörüne mi Giriyor?

   Neredeyse çıkardığı her ürün ile başarı kazanan dev şirketin Akıllı TV modelleri üreteceği ve yapay zekalı ürünler ortaya koyacağı konuşuluyor.

   Huawei Akıllı Televizyon Sektörüne mi Giriyor?

   Akıllı telefon alanında önemli başarılara imza atan Huawei, şimdilerde farklı bir haber ile gündemde. Ortaya çıkan bilgilere göre dev şirket, akıllı televizyon sektörüne girmeye hazırlanıyor. Üstelik teknolojik açıdan son derece üst seviye TV modelleri üreteceği söylenen firmanın yapay zekalı ürünler ortaya koyacağı konuşuluyor.

   Huawei, AI Windows adında isim tescili için başvuruda bulundu

   Gün ışığına çıkan bilgilerin oldukça sağlam bir kaynağa dayandığını söyleyebiliriz. Zira Huawei, AI Windows adında bir isim tescili başvurusu gerçekleştirdi. Başvurunun televizyon kategorisi altında yapılması ise doğrudan şirketin TV üreteceği algısını yarattı diyebiliriz. Nitekim yapay zekaya sahip televizyonların son zamanlarda göz önünde bulunmaları, şirketi harekete geçirmiş olabilir.

   Telefon pazarındaki başarısından sonra bilgisayar alanına da yönelen şirket, bir süre önce dizüstü bilgisayar modelini duyurmuştu.

   Neredeyse çıkardığı her ürün ile başarı kazanan dev şirket, televizyon sektörünü pas geçmeyebilir.

   Ayrıca iddialar, firmanın bir süredir bu tarz bir teknoloji üzerinde çalıştığını da söylüyor. Yani Huawei bir süredir akıllı televizyon üretimi için kolları sıvamış durumda.

   İlk televizyon serisi Huawei AI Windows olabilir

   Yapılan isim tescil başvurusuna göre şirketin çıkaracağı ilk akıllı televizyon serisi Huawei AI Windows adıyla anılabilir.

   Ancak bunun yanında bu ismin işletim sistemine sahip olabileceği de konuşuluyor. Sadece donanım açısından faaliyet göstermekle yetinmek istemeyen dev firma, akıllı televizyon adına sistem hazırlıyor da olabilir.

   Şu anda özellikle Samsung ve LG gibi dev ekran üreticilerinin yapay zekaya sahip akıllı televizyon modelleri üzerinde çalışmaları bulunuyor. Her geçen gün daha da gelişim gösteren yapay zeka, tüketici elektroniği ürünlerine adapte oluyor da diyebiliriz.

   Ayrıca Huawei’nin uzunca bir süredir işletim sistemi üzerinde çalıştığı bilinenler arasında. Yapılan isim tescilinin bu sistem ile ilgili olup olmadığı ise henüz kesin bilgi değil.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.