HTC Vive 4K ile Karşımıza Çıkabilir

   2018 yılında HTC Vive’ı 4K çözünürlükle görebilecek miyiz?

   HTC Vive 4K ile Karşımıza Çıkabilir

   Önümüzdeki hafta ABD’nin Las Vegas şehrinde Counsumer Electronics Show (CES) fuarı düzenlenecek ve buraya katılacak olan firmalardan birisi de HTC. Peki 2018 yılında HTC Vive’ı 4K çözünürlükle görebilecek miyiz?

   HTC Vive 4K Twitter’da ortaya çıktı

   Açıkçası bu düşünceyi yaratan doğrudan HTC’nin kendisi oldu. Firma HTC Vive’ın resmi Twitter hesabı üzerinden bir yazı paylaşırken, fotoğrafta ‘Yeni yılın çözünürlüğü’ yazısına yer verildi. Dolayısıyla da herkesin aklına HTC Vive’ın çözünürlük değiştireceği düşüncesi geldi. Özellikle bir kısmın bulanık, çözünürlük yazısının ise daha net verilmesi açık bir işaret diyebiliriz.

   HTC Vive’ın şu anki sürümü 2,160 x 1,200 piksel oranında bir görüntü sunuyor. 4K çözünürlüğe geçmek içinse 3,840 x 2,160 piksel yani iki katı gerekecek. Belki de HTC 4K’nın biraz daha altında çözünürlük kullanacak ama muhtemelen bugünün büyük ekranlı televizyonlarına uyum sağlayacak.

   Sonuç her ne olursa olsun, VR – sanal gerçeklik gözlükleri için güncelleme zamanı geldi gibi gözüküyor.

   Sonuçta bu cihaz iki senedir piyasada ve artık monitörler, televizyonlar da yenileniyor. Dolayısıyla HTC de piyasada lider konumda kalmak için bu tip adımlar atacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.