HP’nin Sanal Gerçeklik Hamlesi

   Günümüzün en popüler teknolojilerinden bir tanesi olan sanal gerçeklik teknolojisi birçok markanın odağı haline gelmiş durumda. Bu hususta HP de geri kalmadı ve bilgisayara bağlı kalmadan sanal gerçeklik teknolojisini sunabilecek olan bir çanta üretti. İşte tüm detaylar!

   HP’nin Sanal Gerçeklik Hamlesi

   Bilindiği üzere son dönemde sanal gerçeklik lafını çok daha sık duymaya başladık ve birçok akıllı cep telefonunun da bu teknolojiyi destekler nitelikte ürünler ile uyum sağladığına şahit olduk. Bu hususta Samsung Gear VR, Google Cardboard ve LG 360 VR gibi sanal gerçeklik gözlüklerinin yanı sıra bu cihazlardan çok daha işlevsel ve kullanışlı olan HTC Vive, Oculus Rift, Zeiss VR One, FOVE ve Razer OSVR gibi ürünlerin de piyasada yer aldığını belirtelim.

   Sanal gerçeklik teknolojisini ayağımıza kadar getiren tüm bu ürünler ne yazık ki bilgisayara bağlanmadan çalışamıyor. Yani kullanıcılar bu gözlükleri kullanırken maalesef ayaklarına kabloların dolaşmasına alışmak zorunda.

   HP bu soruna çözüm getiriyor!

   Neyse ki kullanıcılar için büyük bir sorun haline gelen bu durum için birçok firma çözüm arıyor ve bunlardan bir tanesi de HP. Dünyaca ünlü firma Omen X serisine Sanal Gerçeklik Çantası adını vereceği bir sistem ekleyecek. Bu sistem her ne kadar bir çanta gibi görünüyor olsa da sadece ekranı olmayan bir dizüstü bilgisayar olduğunu söylemek mümkün.

   Henüz HP’nin söz konusu çantası hususunda teknik özellikler açıklanmış değil. Ancak yine de bu çantanın sanal gerçeklik deneyimini son derece rahat bir şekilde sağlayabileceği özellikleri barındıracağı söyleniyor. Elbette bu sistemin en büyük avantajı kullanıcıları kablo karmaşasından kurtaracak olması. Kullanıcılar söz konusu kabloları bu çantaya bağlayabilecek ve istedikleri yerde istedikleri genişlikteki alanda sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilecek.

   Sırtüstü bilgisayar olarak da adlandırabileceğimiz bu sistem üzerinde 2 USB 3.0, 1 HDMI ve 1 kulaklık girişi yer alacak. Henüz sistemin piyasaya ne zaman çıkacağı belli değil ancak yakın zamanda tüm detayların ortaya çıkması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.