Hicri Yılbaşı Nedir? En Güzel Hicri Yılbaşı Mesajları

   Muharrem ayının birinci günü Hicri yılbaşı olarak kabul edilirken Hicri yılbaşı için sevdiklerinize Hicri yılbaşı mesajları arasından bir tanesini seçerek gönderebilirseniz.

   Hicri Yılbaşı Nedir? En Güzel Hicri Yılbaşı Mesajları

   Özellikle Müslüman dünyasının çok önemsediği Hicri Yılbaşı, Muharrem ayının girmesiyle birlikte başlamaktadır. Muharrem ayının ilk günü Hicri yılbaşı olarak kutlanırken dünya genelinde milyonlarca Müslüman bu özel günü sevdikleriyle birlikte bir arada geçirerek kutlanmaktadır.

   Hicri Yılbaşı mesajlarınız hazır!

   Uzakta olan sevdikleriniz için Hicri yılbaşı mesajlarından istediğinizi seçerek gönderebilir ve böylesine anlamlı günü sevdikleriniz ile birlikte kutlayabilirsiniz. Her yıl büyük bir coşkunun yaşandığı ve Müslüman olan kişilerin büyük bir önem gösterdiği Hicri yılbaşı için sizler için Hicri yılbaşı mesajlarını bir araya getirdik. En güzel sözleri ve mesajları bu Hicri yılbaşı mesajları arşivinden bulabilirsiniz. Sizler de istediğinizi seçerek sevdiklerinize gönderebilirsiniz. 2 Ekim Pazar günü 2016 tarihi Hicri yılbaşı olarak kabul ederken bu gün boyunca Hicri yılbaşı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

   En güzel Hicri Yılbaşı mesajları

   • Hicri yılbaşını tebrik ediyor, yeni hicri yılın bütün İslam âlemine ve insanlığa barış, kardeşlik ve dayanışma ruhu getirmesini, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını, insanlığa yeniden hayat vermesini, hakka, hakikate, adalete, hayır ve iyiliğe vesile olmasını diliyorum.
   • Hicri yılbaşı ve muharrem ayının tüm İslam alemine barış, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.
   • Hicri yılbaşı dolayısıyla birlik ile beraberliğin olduğu savaşlardan uzak; farklı din, dil ve ırklar ile bir arada barış ve huzur içinde yaşamasına vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.
   • 1438 Hicri yılbaşımız, Muharrem ayı ve bu ayda idrak edeceğimiz Aşure gününün hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum
   • Hicri Yılınız hayırlara vesile olsun… Sağlık, huzur ve mutluluğunuz daim olsun. Rabbim, bütün hastalara şifa, dertlilere deva olsun. Zamanımızı en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin.
   • Allah’ım girdiğimiz hicri yeni yılda, İslamiyet’i gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin âmin. Nice Güzel Yıllara…
   • Rabb’im hicri yeni yılı tüm İslam alemi için en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin.
   • Hicri yeni yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun…
   • Yeni hicri yılın ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması dileğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun.
   • Yeni hicri yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.