Hangi Lazer Yazıcıyı Alacağınıza Karar Veremediniz mi?

   Lazer yazıcı çeşitleri farklı fonksiyonlar ve farklı özellikler ile donatıldı. Model seçeneğinin fazla olması lazer yazıcı seçimi yapmak isteyenlerin aklını bir hayli karıştırabiliyor.

   Hangi Lazer Yazıcıyı Alacağınıza Karar Veremediniz mi?

   Eğer siz de hangi yazıcıyı almanız gerektiği konusunda kararsız kalmışsanız modellere dair detaylı bilgilere daha yakından bakmanızda fayda var. Lazer yazıcılar hakkında daha detaylı bilgi edinmeniz beklentilerinize en uygun yazıcıyı çok daha kolay seçmenizi sağlayabilir.

   Lazer yazıcıların diğer yazıcılardan farkı ne?

   Lazer yazıcılar geliştirilen en son yazıcı türleridir. Yüksek baskı kapasitesine sahip olmaları ve sessiz çalışmaları özellikle ofislerde kullanım için bu yazıcı türlerini diğer modellerden daha cazip kılabiliyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıyla da bilinen lazer yazıcıların bir diğer özelliği hızlı olmalarıdır. Ardı ardına çok sayıda baskı alabilmenizi sağlar. Mürekkep püskürtmeli yazıcılardan yaklaşık 2,5 kat daha hızlı çıktı alabilirsiniz.

   Bir diğer özelliği de lazer yazıcıların farklı kâğıt çeşitleri kullanılsa da başarılı baskılar elde ediyor olmasıdır. Eğer ofisinizde ya da evinizde bir lazer yazıcı varsa, mutlaka en kaliteli kağıtları kullanmanız gerekmez. Mürekkebi az oranda kullandığı için ekonomik bir yazıcı çeşidi olduğu da söylenebilir. Son olarak bu yazıcı modellerinin kâğıt giriş kapasiteleri de diğer yazıcılardan daha yüksektir.

   Tercihinizi bir lazer yazıcı modelinden yana yapacak olmanız mutlaka renkli baskı yapan bir model seçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Mono olarak tabir edilen ve sadece siyah baskı yapan lazer yazıcı çeşitleri de bulunuyor. Bu yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcı modellerinden bir miktar daha yüksek fiyata sahip. Ancak toner kapasiteleri oldukça geniş. Bu yönüyle daha ekonomik yazıcı modelleri oldukları da söylenebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.