Hacker’lar Bilekleri Amazon.com İçin Sıvadı!

   Dünya devi Amazon.com saldırıya uğradı. Hacker’lar bu kez eski yöntemleri deniyor!

   Hacker’lar Bilekleri Amazon.com İçin Sıvadı!

   E-Ticaret kavramını dünyaya kazandıran ve bu sektörde ilk olan Amazon.com aynı zamanda çok güçlü güvenlik sistemleriyle de bilinen bir platformdur. Buna karşılık halen saldırılara uğrayabilen Amazon.com, hepimizin alışmış olduğu çok eski yöntemler kullanılarak, güvenlik duvarıyla uzaktan alakası olmayan parola çalma yöntemleriyle mağdur ediliyor. Kullanıcıların gelen kutusuna düşen ve Amazon.com Yönetimi başlığıyla düşen mesajlar Hacker’lığın çok eski yöntemlerindendir. Tıpkı Aikido dövüş sanatı mantığının kullanıldığı hack yöntemi, dövüşülen kişiye saldırmak yerine kişinin saldırısını kendine çekerek etkisiz hale getirmek suretiyle çalışıyor. Yani kişilerin peşinden koşup şifrelerini ele geçirmek yerine, onları linklere tıklattırmak suretiyle parolalarını kendi mail adreslerine yönlendiriyorlar.

   Güvenlik duvarı işlemiyor

   Çok yüksek bir donanımla güvenliğin sağlandığı bir ortam olan Amazonun yetkilileri, tek kurtuluşun kullanıcıların anında banka kartlarını veya hesaplarını bloke etmeleri gerektiğini belirtti. auto-shipping@amazon.com adresiyle gönderilen maillerin virüs olduğunu ve içeriğinde bir Word dosyası bulunduğu, bu sayede şifrelerin transferinin kolay bir şekilde yapıldığını belirten yetkililer, mail adresinde gövde bulunmadığını ifade etti.
   Bu sıralar gerçekleşen yüklü miktarda sosyal medya saldırılarını göz önünde bulundurarak, siz değerli okurlarımıza daha dikkatli olmanızı öneriyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.