Greenpeace Rainbow Warrior 3 ile Çeşme’de

   Rainbow Warrior adı verilen gemisi ile Çeşme’ye gelen Greenpeace burada çeşitli etkinlikler yapacak.

   Greenpeace Rainbow Warrior 3 ile Çeşme’de

   Dünya genelinde en büyük gönüllü topluluklarından birisi olan Greenpeace çevreye karşı verdiği mücadeleler ile büyük bir destek görüyor. Rainbow Warrior ile dünyanın çeşitli yerlerini gezen grubun yeni adresi Çeşme olurken, Çeşme’de demir atan gemi, Türkiye için önemli mesajlar vermeye başladı.

   6 Eylül tarihinde Bodrum’a gelen Rainbow Warrior, buradaki etkinliklerin ardından 13 Eylül’de Çeşme’de demir attı.

   Ziyaret sırasında bölgedeki vatandaşlar ile bir araya gelen ve Greenpeace oluşumunu anlatan gönüllüler hem destek istedi hem de çevre ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.  Ziyaretin en önemli detaylarından birisi ise güneş enerjisi üzerine oldu.

   Türkiye lider olabilir!

   Türkiye’nin güneş enerjisi konusunda çok büyük bir potansiyele sahip olduğu belirtilirken, bu konuda önemli hedeflerin belirlendiği ve ortak bir çalışma yürütülebileceği de açıklandı. Bu bakımdan Türkiye’de güneş enerjisi alanına yapılacak yatırımlar ile birlikte dünya liderliğine ulaşmak mümkün. Yapılan bu açıklamalar için şu ana kadar resmi olarak bir açıklama yapılmazken, Greenpeace tarafından dikkat çekilen bu nokta, şu anda ilgi çekmiş durumda.

   Eylül ayı boyunca Türkiye’nin çeşitli noktalarında temaslarda bulunacak ve vatandaşlarla bir araya gelecek Greenpeace gönüllülerin çevre ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları sürecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.