Google’ın Devrim Niteliğindeki Modüler Telefon Projesi İptal Edildi

   Google, devrim yaratacak yeni cep telefonunu piyasaya süreceği gün ile ilgili açıklamalar yapmışken, projenin iptal olduğu bilgisine ulaşıldı.

   Google’ın Devrim Niteliğindeki Modüler Telefon Projesi İptal Edildi

   Tüm cep telefonları piyasasının devrim niteliğinde icadı olarak kabul edilen ve çalışmalarının Google tarafından yürütüldüğü bilinen modüler cep telefonları, Google yetkilileri tarafından detaylı bir şekilde kamuoyuna açıklanmıştı. Project Ara ismiyle tanıtılan bu projeye göre, cihazın bağlı olduğu parçaların tamamı değiştirilebilir özellikte bulunuyordu. Bu sayede cihazlar belirli modellerin çıkması ile tamamen yenilenmek yerine, cihazı daha işler hale getirilebilecek parçaların değiştirmesine olanak sağlıyordu.

   Bu projenin açıklanmasının ardından çok uzun zamanlar geçti. Açıklamanın ilk yapıldığı dönemin teknolojisini dikkate aldığımızda, cihazın o dönemde devrim niteliğinde olduğu kabul ediliyordu. Fakat şu anki cihazlara baktığımız zaman, Google’ın geliştirdiği projenin çok da büyük bir proje olmadığı görülmektedir. Çünkü teknolojik ilerleme ile planlanan bu durumlar daha kolay elde edilmektedir.

   Google bu projeyi bir türlü tamamlayamadı

   Ne yaptıysa da projeyi bir türlü tamamlayamayan ve kullanıcılarına somut bir şekilde sunamayan Google, geçtiğimiz aylarda bu cihazın sonbahara girilmesinin ardından piyasaya sürüleceğini belirtmişti. Fakat bu açıklamanın üzerinden çok bir zaman geçmeden, Google’ın bu projeden vazgeçtiği bilgisi açıklandı. Bunun nedeni hakkında ise birçok tahmin yapılıyor. Kullanıcılarına daha uzun süre gidebilen pil, daha üstün özellikli kamera ve hoparlör imkanı sunmayı amaçlayan Google, istediğini başaramadı ve projeyi iptal etti. Eğer anlaşma sağlanacak şirketlerden destek alınması halinde de Google’ın teknik desteklerini bu cihazlar üzerinden devam ettireceği bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.