Google Yeni Tableti ile Geliyor

   Yeni bir sızıntı haber ile teknoloji dünyası büyük bir heyecana kapıldı. İşte detaylar.

   Google Yeni Tableti ile Geliyor

   Geçtiğimiz günlerde Nexus modeli ile artık üretim yapmayacağı açıklanan Google’ın, gündeme bomba gibi düşen sızıntının ardından, tablet hazırlıkları yaptığı ortaya çıktı. Teknolojiyi yakından takip eden ve neredeyse tüm teknolojik ürünler ile ilgili sızıntı bir haber yayınlayan Evan Blass, Google tarafından geliştirilen ve Huawei tarafından da desteklenen tabletin, sadece piyasaya sürülmeye hazırlanıldığını değil, özelliklerini de açıkladı.

   Google ile ilgili haberlerde genellikle geliştirdiği cep telefonundan vazgeçilmesi ya da Nexus markası yerine Pixel modeli ile piyasada yer alacağı yazıyordu. Bunlar herkes tarafından konuşulurken, bir anda gündemde yeni bir sızıntı haber dolaşmaya başladı. Evan Blass tarafından kendisine ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Google’ın bu yıl içerisinde bir tablet piyasaya süreceği ve bu tabletin de 7 inç özelliğinde olacağı açıklandı. Nexus modelleri yerine Pixel’i piyasaya sürecek olan Google, bu tablette 7 inç ekranın yanı sıra Android 7.0 Nougat sistemini de kullanıcısına sunacak. Nexus modellerindeki başarıyı bu üründe de bekleyen Google, ürünün daha hızlı çalışması, kullanıcı tarafından kabul görülmesi ve yok olmaya yaklaşan tablet bilgisayar piyasasını biraz daha canlandırmak için 4GB RAM özelliğini de bu cihaza eklemiş durumdadır.

   Ürün ne zaman tanıtılacak?

   Bu haber, Evan Blass tarafından paylaşıldı ve teknik özellikler açısından yalnızca bu kadarından bahsedildi. Bilindiği üzere Google 4 Ekim’de Google tarafından Google Pixel ile Pixel XL modellerinin tanıtımı yapılacak. Bu tarihte geliştirilen tabletin de tanıtılması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.