Google Pixel Su Geçirecek mi?

   Google Pixel ile piyasaya girecek olan Google, bu konuda uzun süreden beri gündemde.

   Google Pixel Su Geçirecek mi?

   Google tarafından HTC ile yapılan işbirliği sayesinde bu yılın telefon modelleri piyasaya sunulacak. Geçtiğimiz günlere Google Pixel adı ile geleceği kesinleşen telefon modellerinde, yeni bir özellik daha gündeme geldi. Öyle ki Google Pixel su geçirme noktasında önceki versiyonlara göre daha donanımlı olacak.

   Su geçirme durumu nasıl olacak?

   Google Pixel ile birlikte Pixel ailesini de üretmeye başlayacak olan Google, yeni modelinde özellikleri çok daha yüksek tutacak. Bu bakımdan Google Pixel su geçirme noktasında da oldukça dayanıklı olacak. Gelen son bilgilere göre telefonda IP53 standardı olacağı belirtildi. Bu bakımdan bu özellik ile birlikte Google Pixel suya karşı çok daha dayanıklı olacak. Benzer standartlar Galaxy Note 7 veya Xperia X modellerinde kullanılan teknoloji ile aynı değil ve bu bakımdan Google Pixel benzer şekilde bir suya karşı dayanıklılık gösteremeyecek. Ciddi su temasından ziyade daha çok yağmur gibi durumlara karşı Google Pixel güvenlik sağlayacak.

   Su koruma noktasında Google Pixel’de nende bu kadar düşük bir güvenliğin tercih edildiği sorgulansa da hiç olmamasından ziyade su sıçramalarına ve yağmur gibi durumlara karşı Google Pixel durumu kurtarabiliyor.   IP koruma tablosuna göre yağmura karşı korumalı ve toza karşı korumalı olacak. Fakat kuşkusuz gelen bu bilgiler henüz doğrulanmış değil ve bu nedenle tanıtım sonrasında bu konuda Google Pixel için tüm kriterler de netlik kazanmış olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.