Google Maps’te Bu İşareti Görürseniz Şaşırmayın!

   Google Maps için Google tarafından yeni bir özellik kullanıma sunulurken, artık kişiler yönünü de Google Maps ile görebilecek.

   Google Maps’te Bu İşareti Görürseniz Şaşırmayın!

   Adres bulma ve yol tarihi alma konusunda kullanılan Google Maps için oldukça kullanışlı bir özellik devreye alındı. Google Maps için yapılan resmî açıklamalar ile konu hakkında tüm detaylar açıklanırken, kişilerin adres bulma noktasında yüzünün nereye dönük olduğunun bilinmemesi kısa süreli sorunlara yol açarken, Google Maps için yapılacak değişiklik sonrasında artık bu konuda da bilgi alınabilecek durumda. Google Maps ile birlikte kişilerin yüzünün nereye dönük olacağını öğrenmesi, kolay bir şekilde istenen yerin nerede olduğunun öğrenilmesini sağlayacak. Bu bakımdan kişilerin Google Maps yeni güncellemesini alarak bu özellikten yararlanması büyük bir fayda sağlayacak.

   Betada deneniyor!

   Google Maps için getirilen bu yenilik şu anda beta versiyonda deneniyor. Bu bakımdan beta sonrasında tüm kullanıcılar için yeni bir güncelleme ile bu özellik sunulacak. Yapılacak güncelleme sonrasında özelliği kullanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak kalibrasyon ayarını yapması gerekiyor. Bu ayarların yapılması için ise kişilerin telefon ile yatay bir şekilde sekiz çizmesi yeterli olacak. Böylece telefondaki donanımın gücüne göre Google Maps üzerinden maksimum doğruluk alınabilecek.

   Google Maps için yayınlanan yazılı açıklamada, kişilerin yönünü belirlemek adına özel simgelerin ve işaretlerin kullanılacağı açıklanırken, açıklamada yer verilen görseller şöyle oldu;

   Bu bakımdan kişiler kalibrasyon ve Google Maps kontrolü konusunda örneklerde de görüldüğü gibi işaretlerden yardım alabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.