Google Lite Versiyonu Geldi!

   Dünya genelinde en çok kullanılan internet sitesi ve uygulamalarından bir tanesi Google olurken Google yavaş internet bağlantıları için özel bir versiyon çıkarttı.

   Google Lite Versiyonu Geldi!

   Hava durumunun öğrenilmesinden maç skorlarına kadar her türlü bilginin alınabileceği Google, yeni servislerinde özellikle yavaş internete sahip olan kullanıcılar için ciddi bir zorluk çıkartıyor. Bu konuda kullanıcılar tarafından yapılabilecek herhangi bir işlem olmasa da Google yavaş bir internete sahip kullanıcılara yönelik önemli bir geliştirme yaptı. Google Lite olarak adlandırılan yeni uygulama modu sayesinde kişilerin yavaş internet bağlantısına sahip olduğu durumlarda bu mod üzerinden daha hızlı bir şekilde bilgilere erişebilmesi mümkün hale gelecek.

   Google’dan yardım eli

   Google dünya genelinde en çok kullanılan servis ve uygulamalara sahip olduğundan dolayı internet bağlantılarının yavaş olduğu bölgelerde Google’ın kullanım oranları internet nedeniyle oldukça düşüyor. Hem bu sorunu çözümlemek hem de düşük internet hızına sahip kullanıcıların Google hizmetlerinden daha iyi bir şekilde yararlanabilmesini sağlamak isteyen Google önemli bir projeyi de faaliyete geçirmiş durumda.

   Google Lite ile bağlantı sorun değil

   Google uygulamalarının son versiyonu ile birlikte otomatik bir şekilde yüklenen bu özel mod sayesinde kullanıcıların düşük hızlara sahip olması durumunda uygulama otomatik bir şekilde Lite moduna geçiş yapıyor. İnternet hızlandığında ise yine normal mod üzerinden uygulamaların kullanılması mümkün olabiliyor.

   Pek çok Avrupa noktasında ve Çin gibi önemli merkezlerde bu uygulama çok fazla bir anlam ifade etmese de internet hızının düşük olduğu pek çok noktada Lite büyük bir kolaylık sağlanmış olacak. Bu bakımdan Google tarafından geliştirilen yeni servise kullanıcılar tarafından ilgi gösterilmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.