Google Duo İsteneni Verecek mi?

   Google tarafından tanıtımı yapılarak kullanıma sunulan Google Duo için yeni bilgiler gelmeye başladı.

   Google Duo İsteneni Verecek mi?

   Google Duo adı verilen yeni sohbet uygulaması ile piyasaya yeni bir giriş yapan Google, bugüne kadar başarılı olamadığı sektörde Google Duo ile şansını deniyor. Bugüne kadar uygulama için çok fazla ilgi gösterilmezken, Google yeni reklamları ile birlikte kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde yeni reklam filmleri ile birlikte kullanıcılar ulaşacak olan Google’ın reklamlar ile birlikte kullanıcı sayısını arttırmaya çalışacağı öğrenildi.

   Durum kötü mü?

   Reklam çalışmalarına başlandığı gündeme geldikten sonra Google Duo için pek çok farklı iddia da gündeme getirildi. Öyle ki Google Duo için yapılacak reklam çalışmaların asıl sebebinin uygulamanın istenen ilgiyi görmemesi olarak gösterildi. Bu bakımdan uygulamada yeni bir ivme yakalamak isteyen Google, şu anda çözümü reklamlarda bulmuş durumda. Google yeni uygulamasında beklentileri yükseltirken, Google Duo’nun da başarılı olamaması halinde görüntülü konuşma alanında Google’ın işi daha da zor olacak. Zira kullanıcılar farklı girişimler ilgi göstermezken, yeni çıkartılacak uygulamaların da ilgi görmesi bu nedenle zor olacak. Daha önceki örneklerde de görüldüğü üzere Google’ın bu alanda çıkardığı uygulamalar kullanıcıların ilgisini çekmiyor.

   Son olarak pazara iddialı bir şekilde giriş yapan Google, Google Duo öncesinde Hangouts ile şansını denemişti. Pratikte başarılı bir uygulama olarak görülse de kullanım oranları oldukça düşük olan Hangouts ilgi çekmediği için Google tarafından destek kesilmişti. Piyasadaki mevcut uygulamalara karşı Google Duo kozunu oynayan Google’ın bu konuda ne kadar başarılı olacağı da önümüzdeki aylarda görülecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.